«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Netflix Üzerinde IMDB Puanları Nasıl Gösterilir?

Netflix Üzerinde IMDB Puanları Nasıl Gösterilir?

Netflix Üzerinde IMDB Puanları göstermek. Online dizi ve film izleme platformu olan Netflix, her kesime hitap eden çeşitli yapımlarla her geçen gün film ve dizi kütüphanesini güncelleyerek abonelerine sunmakta. O kadar film ve dizi kütüphanesi içinde insanın ne izleyeceğine karar vermesi de zorlaşıyor. Ya bir arkadaşınızın tavsiyesiyle film, dizi bulup izliyorsunuz yada internette araştırarak izlenecek bir şeyler buluyorsunuz. İşte bunlara ayıracak bir zamanınız yoksa, En iyi yapımları bulup izlemek için IMDB puanları sizin için ön fikir sağlayabilir. Geliştiriciler de Netflix platformunu daha kullanışlı bir hale getirmek için çeşitli eklentiler yayınlamaktadır. Bunlardan biriside Netflix IMDB puanı gösterme eklentisidir. Bu eklenti sadece IMDB değil ayrıca Rotten Tomatoes puanlarını da göstermektedir.

Yazı İçeriği:

IMDB Puanı Nedir?

IMDB sistemi, sinema, dizi, televizyon filmleri hakkında açıklayıcı bilgiler barındıran çevrimiçi bir veri tabanıdır. Siteye üye olan film severler ve eleştirmenlerin katkılarıyla büyür. Siteye kayıtlı olan kullanıcıların 1 ile 10 arasında vermiş olduğu film değerlendirme notudur. Bu puanlar Filmler ve diziler hakkında izlenebilirlik anlamında ön fikir sağlar.

Netflix IMDB Puan Eklentisi

Kullanacağımız eklentinin adı “Trim: IMDB Ratings on Netflix” bu eklentiyi kullanabilmek için Google Chrome tarayıcıyı kullanmalısınız. Eklentiyi Chrome Web Mağazası BU LİNK üzerinde ücretsiz olarak indirebilir ve basit bir şekilde tarayıcınıza kurabilirsiniz. Eklenti ana sayfasında “Chrome’a Ekle” yazısına tıklamanız yeterlidir. Bu eklenti sayesinde Film ve Dizi görsellerin üzerinde IMDB puanlarını ve Rotten Tomatoes puanlarını da görebilirsiniz. Kim kötü film, dizi izlemek ister 🙂 bu sayede kaliteli yapıtlara zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Netflix Konusu; İnternet kategorisinde yer alan Netflix Video kalite ayarları nasıl yapılır? içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Rotten Tomatoes Nedir?

1998 tarihinde açılmış olan, Film eleştirilerinin, oyuncuların, yönetmenlerin, fragmanların ve sinema haberlerinin yer aldığı bir internet sitesidir. Site kullanıcılara film önerileri göstermek için içerik-tabanlı filtreleme yöntemi uygular.
Rotten Tomatoes Puan Tanımı:

  • %100-70 (Sertifikalı Taze). En az 80 eleştirmen tarafından incelenen,%75 veya daha fazla puanı alan filmleri kapsar.
  • %100-60 (Taze). Sertifikalı Taze için gerekli puanı alamayıp %60 civarı puan alan filmler içindir.
  • %59-0 Rotten (Çürük). %59’dan düşük puan alan filmler içindir.

IMDb Puanı Eklentisi Videolu anlatım

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *