«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

NetFlix İzleme geçmişini silmek. NetFlix hesabınızı birden çok kişiyle paylaşımlı olarak kullanıyorsanız ve izlediklerinizin görülmemesini istiyorsanız bu işlemi yaparak Netflix izleme geçmişini temizleyebilirsiniz. Ayrıca izleme geçmişi sayesinde NetFlix bu bölümü kullanarak sizlere film/dizi önermektedir. Örneğin ağırlıklı olarak romantik film içerikli yapımlar izliyorsanız ana sayfanızda ağırlıklı olarak bu tarz yapımlar çıkacaktır. Netflix’in izleme geçmişini gizli yapmak için televizyon, akıllı telefon, tablet gibi mobil uygulamalar isterseniz internet tarayıcınız üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. İzleme geçmişini silmek Nasıl yapılır? anlatalım.

Yazı İçeriği:

Netflix İzleme Geçmişini Gizlemek

  • Bilgisayar tarayıcınızdan veya televizyonunuzdan NetFlix hesabınıza giriş yapınız.
  • Ekranın sağ üst köşesinde hesap resmini göreceksiniz. Profil resminizi (sayfanızı) tıklayınız.

  • Netflix “Hesap” bölümünü tıklayınız.
  • “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” bölümünde hesabınızı göreceksiniz.
  • Eğer Netflix hesabınızı birden fazla kişi kullanıyorsa hangi hesabın izleme geçmişi silinecek ise o hesap üstüne tıklayınız.

  • Açılan menüden “İzleme Etkinliği” bölümüne tıklayınız. Karşınıza gelen yeni sayfada NetFlix izlediğin yapımları tarih bazından yeniden eskiye doğru sıralayacak bir şekilde size sunacaktır.
  • Bu ekranda isterseniz bazı yapımları gizleyebilir isterseniz de hepsini. Tek yapmak istiyorsanız o yapımın yanındaki “⊘” bu işarete basmanız yeterlidir. Eğer bütün listeyi temizlemek istiyorsanız Sayfa altında bulunan “Tümünü Gizle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Netflix Konulu Diğer önerilen yazı; Netflix’in gizli kategori kodlarının ne olduğunu ve nasıl ulaşılacağınız öğrenmek isterseniz, BU LİNK tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra NetFlix ki bütün izleme kayıtlarınız ekrandan temizlenecektir. Bu işlem geri alınamaz. 24 saat içinde, bu içerikler Netflix’te izlenmiş olarak görünmeyecek ve içeriği yeniden oynatmadığınız takdirde bundan sonra size önerilerde bulunmak için kullanılmayacaktır.

İzleme geçmişini Temizlemek Videolu Anlatım

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *