«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Netflix’te Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Netflix’te Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Netflix otomatik oynatma özelliğini kapatmak. Online dizi ve film izleme platformu olan NetFlix’in dizi bölümü bittikten sonra otomatik olarak diğer bölüme geçme özelliği yeni açılan profillerde varsayılan olarak aktif olarak gelmektedir. Eğer otomatik olarak diğer bölüme geçmesini istemiyorsanız basit birkaç işlemle bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Burada anlatılan içerik bilgisayar web tarayıcısı üzerinden yapılacaktır. Aynı hesapla Netflix’in mobil uygulamasına da girseniz ayarlar geçerli olacaktır.

Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatmak

  • Netflix sitesine hesabınızla giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde profil sayfanız var onun üzerine geldiğinizde “Profil Yönetimi” yazısını tıklayın.
  • Otomatik oynatmayı kapatmak istediğiniz kullanıcıyı seçin.
  • Bu işlemin ardından “otomatik oynatma kontrolleri” sayfasını göreceksiniz.
  • Hemen altında bulunan “dizi izlerken sonra ki bölüme otomatik olarak geç” bu özellik seçiliyse isminden de anlaşılacağı gibi izlediğiniz dizinin bölümü bittikten sonra otomatik olarak diğer bölüme geçecektir. Bu seçeneği kaldırırsanız, dizi bölümü bittikten sonra otomatik olarak diğer bölüme geçmeyecektir.
  • Aynı sayfada “İçeriklere Göz atarken Ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneği ise yine isminden anlaşılacağı gibi ana sayfada gözüken fragmanların üstüne geldiğinizde otomatik oynamasıdır. Bu seçeneği kaldırırsanız ana sayfada yada kategorilerde gezindiğinizde fragmanlar otomatik olarak oynamayacaktır.


Bu seçeneklerin ikisini de kaldırmak tamamen size kalmıştır. Örneğin ben “dizi izlerken sonra ki bölüme otomatik olarak geç” seçeneğini kapatmıyorum. Bu sayede dizinin diğer bölümüne işlem yapmadan otomatik olarak geçmesini sağlıyorum. “İçeriklere Göz atarken Ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneğini kapatıyorum, hem veri tasarrufu yapıyor hem de izlediğim film, dizi de olsa sinir bozucu :) fragman oynamasını da istemiyorum. Siz kendi isteğinize göre aktif/pasif yapabilirsiniz.

Hazır Netflix profil ekranına girmişken bir özellikten daha bahsedelim. Resimde gördüğünüz gibi, “Yetişkinlik Ayarı” menüsüne girip Bir profil için yetişkinlik düzeyini belirlediğinizde, bu profil sadece ilgili düzeye uygun dizileri ve filmleri gösterecektir. Ayrıca istediğiniz profilde belirli dizileri ve filmleri engelleyebilirsiniz.

IMDb puanlarını Netflix’in Filmleri ve Dizileri üzerinde görmek istiyorsanız, İnternet kategorisinde yer alan BU BAĞLANTI‘yı bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *