«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Netflix Party Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix Party Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix Party Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır? #Netflix, Disney, Hulu ve HBO gibi çevrim içi film/dizi izleme platformları gün geçtikçe kullanım sayısı artmaktadır. Geliştiricilerde bu online platformları daha kullanışlı hale getirmek için çeşitli eklentiler geliştirmektedirler. Bunlardan biriside Netflix Party eklentisidir. Bu eklenti sayesinde arkadaşınızla birlikte aynı film/dizi izleyerek aynı anda yazışabilir, film hakkında tartışabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Netflix Party Nedir ?

Arkadaşlarınızla birlikte çevrimiçi Film/Dizi izlemenin yeni bir yoludur. Netflix Party sayesinde video oynatmayı senkronize eder ve Netflix, Disney, Hulu ve HBO platformlarında grup sohbeti ekler. Eğlenceli bir kullanıcı simgesi ve takma ad seçerek Teleparty’nizi özelleştirebilirsiniz. Daha da fazla heyecan için sohbet ekranına ekran görüntüleri, Emojiler ve GIF’ler yükleyebilirsiniz.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanabilmek için birlikte içerik izleyecek tüm kullanıcıların Netflix Party Chrome eklentisini indirmesi gerekiyor. Yani bir kişide kurulu olması yeterli değildir. Ayrıca kendine ait ayrı bir Netflix hesabı olması da gerekmektedir.

  • Google Chrome Eklenti Mağazasından Netflix Party yazıp eklentiyi indirin veya BURAYA tıklayın.
  • Karşınıza görselde ki gibi bir ekran gelecektir. “Chrome’a Ekle” butonuna tıklamanız yeterli. Tarayıcınıza otomatik olarak kurulum yapılacaktır.

  • Netflix hesabınıza giriş yapın ve bir film/dizi açın.
  • Google Chrome Adres çubuğunun sağ üst köşesinde kırmızı renkli “TP” simgesini göreceksiniz. Bu ikona Tıklayın.
  • “Create a Netflix Party” başlıklı küçük bir pencere açılacak. “Only I have control” yazan kutucuğu işaretlerseniz, yayını duraklatma veya devam ettirme gibi işlemleri sadece siz yaparsınız. Bu seçeneği işaretlemezseniz, isteyen herkes filmi durdurabilecek. “Start the party” düğmesine tıklayın.

  • Karşınıza gelen yeni pencere ekranında yer alan “Copy URL” yazısına tıklayın ve bağlantıyı birlikte izleme yapacağınız arkadaşınızla paylaşın.
  • Netflix Party otomatik olarak bir görsel verecek, isterseniz ekranın sağ köşesinde bulunan ikonun üstüne tıklayıp kullanıcı adınızı ve görselinizi değiştirebilirsiniz. Böylece konuşmada isim olarak farkındalıkta oluşturabilirsiniz.

Mevcut Netflix Party oturumuna katılmak

Arkadaşınızın oluşturmuş olduğu Netflix Party nasıl katılabilirsiniz? Bunun için; Size gönderilen bağlantıya tıklayın. Netflix Party ikonuna tıklayın.

Bu eklentinin bana göre en olumsuz özelliği, sohbet penceresinin ayarlanmaması. Yani tam ekran olarak izlemenin önüne geçmektedir. Siz versiyonları takip edin belki iler ki zamanlarda geliştiriciler bu konuya da el atabilirler.

Diğer Netflix Konuları:

Netflix IMDb Puanı gösterme Eklentisi

Netflix’in Ototmatik Oynatma Özelliğini Kapatmak

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *