«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Microsoft Outlook Gönder / Al Süresi Nasıl Ayarlanır?

Microsoft Outlook Gönder / Al Süresi Nasıl Ayarlanır?

Microsoft Outlook Gönder Al Süresi Ayarı nedir? Yeni bir Outlook mail hesabı eklediğinizde, Outlook’un hem her hesaba gelen yeni e-postayı denetleme sıklığını hem de her hesaptan giden iletileri gönderme sıklığıdır. Outlook ilk kurulum yapıldığında varsayılan değer 30 dakika olarak ayarlanmıştır. Gönder / Al yapmadığınızda, eğer gönderdiğiniz bir mail karşı tarafa gitmesi uzun sürüyorsa veya size gelen mail geç düşüyorsa bu değeri kısa tutabilirsiniz.

Outlook Gönder / Al Süresini Değiştirmek

  • Microsoft Outlook Mail görüntüleyicisini açın.
  • Outlook ekranın üst menüleri bölümünde yer alan “Gönder/Al” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfadan, “Gönder Al Grupları > Gönder Al Grupları Tanımla” yazısına tıklayın.

Karşınıza gelen “Gönder/Al Grupları” tanımlama sayfasında varsayılan değer 30 dakika olarak ayarlanmıştır. Yani siz bir mail gönderdiğinizde veya size bir mail gönderildiğinde, kendiniz Gönder/Al seçeneğine tıklamazsanız, otomatik olarak gönder/al 30 dakika sonra çalışacağı için, bu süre sonunda düşecektir.

“Her … dakikada bir otomatik gönderme/alma gerçekleşsin” yazan yeri 1 veya 2 dakika yazabilirsiniz. Yine bu ekranda isteğe bağlı olarak, Outlook programınızı kapattığınızda Gönder/Alma işleminin gerçeklemesini de isterseniz, “Çıkarken otomatik gönderme/alma işlemi gerçekleştir” seçeneği de aktif edebilirsiniz.

Eğer Outlook uygulamanızda birden fazla mail hesabı ekliyse ve hepsine farklı bir Gönder/Al süresi tanımlamak isterseniz, “Yeni” yazısına tıklayıp hesapları seçerek farklı gönder/al sürelerini farklı hesaplar içinde tanımlayabilirsiniz.

Microsoft Office kategorisinde yer alan, Word Dosyasına Sayfa Numarası ekleme içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *