«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Outlook’ta Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir?

Outlook’ta Gönderilen Mail Nasıl Geri Çekilir?

Microsoft Outlook yanlışlıkla gönderilen maili geri çekme. Bilgisayarınızda mail görüntüleyicisi olarak Microsoft Outlook kullanıyorsanız gönderdiğiniz maili geri çekebilirsiniz. Yoğun iş temposunda göndereceğiniz e-postaya, ek eklemeyi unuttuysanız, yada iletiyi olması gereken kişiye değil de başka bir kişiye gönderdiyseniz, belirli kurallar içeriğinde bu maili geri çekebilirsiniz. Maili geri çekme işlemi yaptığınızda, henüz bu iletiyi açmamış alıcıların posta kutularından mail geri alınır. Tabi ki bu işlemin olması için, karşı kişinin o maili henüz okumamış olması ve Outlook Exchange sürümü kullanıyor olması gerekmektedir. Kurumsal mail ortamlarında çok işe yarayacak bir özelliktir.

Outlook E-Posta Geri çekme

Burada anlatılan işlem Microsoft Outlook 2016 üzerinden anlatılmıştır. ancak Yeni ve eski sürümlerde de işlem aynı mantıkla yapılmaktadır.

  • Outlook uygulamanızı açın ve ekranın hemen solunda yer alan menülerden “Gönderilmiş Postalar” seçeneğine tıklayın.
  • Geri çekilecek Mail çift tıklayıp açın. Üst menüde yer alan “İleti” menüsüne tıklayın ve açılan ekrandan “Eylemler” menüsüne tıklayın.
outlook mail geri çekme işlemi
outlook mail geri çekme işlemi

Önerilen Mail Konusu; Gmail’de gönderilen mail nasıl geri alındığını, ve Gönderme süresinin nasıl ayarlandığını öğrenmek isterseniz BU LİNK tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

  • “Bu İletiyi Geri Çek” yazısına tıklayın. Karşınıza gelen yeni sayfada, “Bu iletinin okunmamış kopyasını sil” seçeneğini ve “Her alıcı için geri çekmenin başarılı veya başarısız olduğunda bildir” onay kutusunu işaretleyip Tamam tıklayın.

Outlook üzerinden mail geri çekme işlemini yapmış oldunuz. Tekrar hatırlatmak gerekirse, karşı tarafın henüz bu maili açmadığını düşünürseniz bu işlem gerçekleşecektir. Karşı taraf o maili açmış okumuşsa bu işlem gerçekleşmeyecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *