«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Programsız Kablosuz Ağ Sinyal Gücünü Öğrenmek

Programsız Kablosuz Ağ Sinyal Gücünü Öğrenmek

Programsız Kablosuz Ağ (Wireless) Sinyal Gücünü nasıl öğrenilir? Telefon, tablet gibi mobil cihazlarında kullanım alanları genişledikçe kablosuz internet kullanım alt yapısı artmaya başladı. Hem kablo kirliliğin önüne geçmek hem de taşınabilir cihazların kullanımı ve hemen internete bağlantısı için Wİ-Fİ kablosuz internet kullanım alanları da genişlemeye başladı. Kullandığınız işletim sisteminde kablosuz ağ sinyal gücünü yeşil çubuk şeklinde göstermektedir. Wİ-Fİ sinyal gücünü yüzdesel olarak programsız bir şekilde bakabilir ve ana modemin yerini değiştirip tekrar testler yaparak daha iyi Wİ-Fİ sinyal gücü alacak konuma getirebilirsiniz.

Wİ-Fİ Sinyal Gücünü Öğrenmek

Burada anlatılan içerik Windows 10 üzerinden yapılmıştır. Windows 11 ve Win 7 içinde aynı işlemler geçerlidir.

1- Bilgisayarınız arama bölümüne “cmd” yazın. Ya da klavyeden WİN+R tuşuna basın karşınıza gelen arama kısmına da yazabilirsiniz.
2- Karşınıza siyah ekran komut istemi alanı gelecek. Siyah ekranı şu komutu yazın netsh wlan show interface ve enter basın.

Wİ-Fİ Sinyal Gücünü Öğrenme komutu
Wİ-Fİ Sinyal Gücünü Öğrenme komutu

Önerilen Wifi Konusu; Android Telefonlarda Kayıtlı Wİ-Fİ şifresinin nasıl öğrenildiğini merak ediyorsanız BU BAĞLANTI tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Örnek çalışmada gördüğünüz gibi “Signal” yazan yerde Wİ-Fİ kablosuz ağımın sinyal gücünü yüzdesel olarak göstermektedir. Ayrıca bu komutla Wi-fi kartınızın MAC adresini ve kablosuz ağ kartınızın tam modelini de öğrenebilirsiniz. Tavsiyem Wi-fi sinyal gücünüzün yüzde 90 dan aşağı olamamasıdır. Eğer bu değer aşağılardaysa ana modeminizi yani sinyal dağıtan modeminizi farklı konumlara getirip bu testi tekrar çalıştırıp sinyal gücü artışını gözlemlemeniz olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *