«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Telefon Numarasından Instagram Hesap Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon Numarasından Instagram Hesap Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon Numarasından Instagram Hesap Bulma Nasıl Yapılır? En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram’da, benzer isimde çok fazla Instagram hesapları bulunmaktadır. Böyle olunca instagram da tanıdık bir profili aramakta zorlaşmaktadır. Instagram’da birini bulmak için en hızlı yöntem tabi ki kullanıcı adını bilmektir. Diğer bir yöntemse Telefon numarasından İnstagram hesabını aramak olacaktır. Tabi bu işlemin sağlıklı çalışabilmesi için bazı şartların olması gerekmektedir. Kişinin gerçekten bir instagram hesabı olması, ve bu hesabı arama yaptığınız numara üzerinden kayıt olması gerekmektedir. Instagram rehbere bağlama özelliği ile; insanların bağlantı kurmasına yardımcı olmak için, kişileri rehbere kayıtlı numaralar ile düzenli olarak senkronize edip sunucularında saklar. Instagram ana sayfanızda sunduğu hesapları gösterip, takip etme seçeneğini kullanıcıya bırakır.

Telefon Numarasından Instagram Hesabı Bulmak

İnstagram’ın kişi senkronizasyonu özelliği sayesinde, rehberinizde kayıtlı olan kişilerin (varsa) İnstagram hesaplarını görebilirsiniz. Varsayılan olarak kapalı gelen İnstagram kişi senkronizasyonu özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir. Bu özelliği açık bırakırsanız, zamanla rehberinize eklediğiniz yeni telefon numaraları Instagram rehber arama ile senkronizasyon olacak ve sizlere Instagram sayfanızda öneriler sunulacaktır. Senkronize edilen kişilerinizi Instagram sunucularından silebilir ve istediğiniz zaman senkronizasyon özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için;

  • Instagram uygulamanızı açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan Instagram Profil resminize dokunun.
  • Karşınıza gelen yeni ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgi simgesine dokunun.
  • Açılan ekrandan “Ayarlar” yazısına dokunun.
instagram rehber senkronizasyon ayarı
instagram rehber senkronizasyon ayarı
  • “Hesap” yazısına dokunun
  • “Rehber Senkronizasyon” yazısına dokunun.
  • “Rehberi Bağla” seçeneğini aktif edin.

Önerilen İnstagram Konusu; İnstagram’da ortak paylaşım özelliği nedir? Nasıl yapılır? öğrenmek isterseniz BU LİNK tıklayabilirsiniz.

instagram rehber bağlama
instagram rehber bağlama

İnstagram rehberinizi görmek için izin isteyecektir, gerekli onayı verdikten sonra, rehberinizdeki kayıtlı telefon numaraların İnstagram hesapları varsa, ana sayfanızda önerilen olarak düşmeye başlayacaktır. Telefon numarasına göre Instagram hesabı bu şekilde arayabilirsiniz. Burada anlatılan içerik Android ve İOS instagram uygulamasında aynı şekildedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *