«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Telefonda YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Olur?

Telefonda YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Olur?

Android ve İOS telefonda YouTube videoları arka planda nasıl oynatılır? Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda Youtube uygulamasında video izlerken veya müzik dinlerken, uygulama dışına çıktığınızda yani başka bir uygulama açtığınızda veya ekran kilidi olduğunda dinlediğiniz müzik, video otomatik olarak duraklatılmaktadır. Youtube, özellikle müzik dinlerken kesinti olmadan arka planda müziği de dinlemek için Youtube Red ücretli üyeliğiniz gerekmektedir. Üyelik gerektirmeden ve hiç bir ücret ödemeden, Android , İOS cep telefonunuzdan Brave tarayıcısıyla, Youtube videolarını, müziklerini arka planda reklamsız olarak dinleyebilir ve başka uygulamalarda gezinebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Brave Tarayıcı ile Youtube Arka Planda Oynatma

Hem bilgisayarda hem de mobil akıllı telefonumda kullandığım, önerebileceğim harika bir web tarayıcısıdır. Başarılı gizlilik ayarları, eklentisiz reklam engelleme olayı ve kullandıkça kripto BAT token hediye veren bir tarayıcıdır. Bu tarayıcıyı kullanarak arka planda Youtube nasıl çalışır? bakalım.

1- Brave tarayıcıyı Telefonunuza marketten indirip kurun. Brave Google Play Store yüklemek için BURAYI. İOS Apple telefon kullanıyorsanız Apple Store telefona yüklemek için BURAYI tıklayınız. Ya da telefondan market uygulamasına girip Brave Browser yazmanızda yeterli olacaktır.

2- Kurduğunuz Brave tarayıcıyı açın ve ekranın hemen sağ alt köşesinde yer alan alt alta üç nokta simgesine dokunun.

3- Açılan yeni ekrandan “Ayarlar” yazısına dokunun.

4- Karşınıza ayarlar sayfasında biraz aşağıda inin ve “Arka planda kayıttan video oynatma” seçeneğini aktif edin.

İşte hepsi bu kadar. Artık Youtube’nin sitesine Brave tarayıcı üzerinden giriş yapabilir ve istediğiniz video, müziği kesintisiz dinleyebilirsiniz. Bundan sonra ki bütün Youtube girişlerinizi Brave tarayıcı üzerinden yapmalısınız. Mobil telefonunuzun bildirim sekmesini aşağıya indirdiğinizde dinlediğiniz Youtube videosunu göreceksiniz. Brave tarayıcının güzel yanlarından biriside reklam engelleme özelliğinin bulunmasıdır. Bu anlamda da kullanmanızı tavsiye ederim.

Mobil kategorisinde yer alan, İnstagram ortak paylaşım özelliğinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenmek isterseniz ilgili blog yazımıza BURAYI tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Arka Planda Oynatma Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *