«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Telegram Uygulama Kilidi Şifresi Nasıl Yapılır?

Telegram Uygulama Kilidi Şifresi Nasıl Yapılır?

Telegram’a şifre kodu ve parmak izi kilidi ekleme. Telegram’ın gizlilik ayarlarından biriside uygulamaya parmak izi kilidi koyup Telegram uygulamasını açmaktır. Telegram’ın kurulu olduğu cihazı birden fazla kişi kullanıyorsanız özelliklede çocuk kontrolü sağlamak istiyorsanız Telegram’a şifre koyup uygulama açıldığında parmak izi yada şifre sormasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde sizden başka kişilerin Telegram uygulamasına izinsiz giriş yapmasının önüne geçer, Telegram mesajlarınızı gruplarınızı görmesini engellemiş olursunuz. Telegram’ı parmak iziyle nasıl açarız başlayalım.

Telegram Parmak İzi Kilidi Koymak

  1. Telegram uygulamanızı açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan alt alt üç çizgi simgesine dokunun.
  2. Açılan ekrandan Telegram “Ayarlar” yazısına dokunun.
  3. Telegram “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun.
  4. Karşınıza gelen yeni ekrandan Telegram “Uygulama Kilidi” yazısına dokunun

telegram uygulama kilidi 2

Uygulama kilidi seçeneğini aktif edin, ve unutmamanız gereken 4 haneli bir parola oluşturun. Telegram uygulama kilidi şifrenizi unuttuğunuzda maalesef Telegramı silip tekrar kurmanız gerekecektir. Bu şekilde yapılan işlem sonucunda parolalı gizli Telegram sohbetleri silinecektir. Şifre oluşturduktan sonra parmak izi kilidi seçeneği otomatik aktif olacaktır. Burada parmak izinin ne kadar süre sonra devreye gireceğini belirleyebilirsiniz. “Otomatik kilit” ekranından 1 dakika, 5 dakika, 1 saat ve 5 saat gibi sürelerden sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

telegram uygulama kilidi koymak 3

Örneğin 1 dakika seçeneğini seçtiğinizde Telegram uygulamasından çıktından sonra seçilen süre sonunda Telegram uygulamanız otomatikman parmak izi ile açma moduna girecektir. Eğer kullandığınız telefonda parmak izi desteği yoksa Telegram uygulamanız uygulama kilidine yazdığınız şifre ile açılacaktır.

Tabi bu süreyi beklemeden de, Telegram’dan çıkarken kilitleyebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan kilit işaretine dokunduğunuzda, çıkış yaparken otomatik kilit ekranına dönecektir. Telegram Uygulama Kilidi Şifresini kaldırmak isterseniz, yukarıdaki sıralamayı takip ederek “Uygulama kilidi seçeneğini pasif duruma getirmeniz yeterli olacaktır.

Önerilen Blog Yazısı; Ayrıca Mobil kategorisinde yer alan ve Whatsapp uygulamasında parmak izi kilidi ile açmanın nasıl olduğunu öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayıp ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *