«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. Telegram ve WhatsApp Profil Resmi Gizleme Nasıl Yapılır?

Telegram ve WhatsApp Profil Resmi Gizleme Nasıl Yapılır?

Telegram ve WhatsApp uygulamasında profil fotoğrafını gizlemek nasıl yapılır? Whatsapp, Telegram yada benzeri uygulamalarda profil resimleri genelde varsayılan olarak açık gelmektedir. Bir kişi telefon numaranızı kayıt ettiğinde, o kişinin varsa Telegram yada Whatsapp hesabına girip profil resmine bakılabilir. Şahsen ben tanımadığım bir numara aradığında en çok yaptığım şeylerden birisidir :) . Uygulamalar veri güvenliği ve gizliği konusunda kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunmaktadır. Telegram ve WhatsApp uygulamasının sunmuş olduğu seçeneklerden biriside profil resminizin başkalarına gözükmeme ayarıdır. İster herkesten kapatabilir, isterseniz de seçtiğiniz kişilere göre görüp görmemesini gizlilik ve güvenlik menüsünden ayarlayabiliriz. Varsayılan profil ayarını kendinizce kişileştirebilir, katıldığınız Telegram ve WhatsApp gruplarında yada sizi ekleyen kişilere karşı profil resminizi kapatmış olursunuz.

Yazı İçeriği:

Telegram Profil Resmi Gizlemek

Telegram uygulamasına dahil olduğunuzda, profil resmi kısmı varsayılan olarak “Herkes” şeklinde gelmektedir. Katıldığınız Telegram gruplarında veya kişi listesinde profil resminiz herkese gözükmektedir. Telegram profil resmi ayarlarını kendinizce özelleştirebilirsiniz.

 • Telegram uygulamanızı açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Alt Alta üç çizgi simgesine dokunun.
 • Karşınıza gelen ekrandan “Ayarlar” yazısına dokunun.
 • “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun.
 • Karşınıza gelen yeni ekrandan “Profil Fotoğrafları” yazısına dokunun.


Telegram profil fotoğrafı kısıtlama yapacağız yer burası. Varsayılan olarak “Herkes” açık gelmektedir. “Profil Fotoğrafları” yazısına dokunduğunuzda karşınıza düzenleme sayfası gelecektir. “Ayrıcalık ekle” yazısının hemen altında yer alan “Asla izin verme” yazısına dokunduğunuzda, katıldığınız Telegram grupları ve telegram kişi listenizde ki kişiler gelecektir. İsterseniz buradan kendinizce grup yada kişiler belirleyerek profil resminizi görmemesini istediğiniz Telegram grup yada kişileri seçebilirsiniz. Bir diğer Telegram Profil resmi kısıtlamada yine aynı ekranda yer alan, “Kişilerim” sekmesidir. Bu seçeneği aktif ettiğinizde, bu sefer ayrıcalık ekle bölümünde “Her zaman izin ver” menüsü de eklenmektedir. Profil resmini gözükmesini istediğiniz kişileri de buraya ekleyebilirsiniz. Her zaman izin ver kısmına eklediğiniz kişiler haricinde diğerlerine profil resmini kapanacaktır.

Önerilen İçerik; Telegram uygulamasında Telefon numarasının nasıl gizlendiğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Profil Resmi Gizlemek

WhatsApp uygulamasına üye olduğunuzda, profil resmi varsayılan olarak “Herkes” olarak açık gelmektedir. Başka birisi sizin telefon numaranızı kayıt ettiğinde, Whatsapp uygulamasına baktığında profil resminizi görebilir. WhatsApp uygulamasının gizlilik ayarlarından Profil resminin gözüküp gözükmemesini kişiselleştirebilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamanızı açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan alt alt üç nokta simgesine dokunun
 • Açılan yeni ekrandan “Ayarlar” yazısına dokunun.
 • Karşınıza gelen yeni ekrandan “Hesap” yazısına dokunun.
 • WhatsApp “Gizlilik” yazısına dokunun.

“Profil Fotoğrafı” yazısına dokunduğunuzda karşınıza iki seçenek gelecektir. “Kişilerim” bölümünü seçerseniz, adres defterinizde ekli olan kişiler WhatsApp profil resminizi görebilir. “Hiç kimse” bölümünü seçerseniz, hem adres defterinizde WhatsApp hesabı olanlar ve olmayanlar kısaca hiç kimse profil resminizi göremez.

Önerilen İçerik; WhatsApp uygulamasında istemediğiniz kişilerin durum paylaşımlarınızı görmesini istemiyorsanız BU BAĞLANTI linkine tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *