«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Telegram gruplarında telefon numarası gizlemek. Telegram uygulamasının gizlilik ayarlarında sunulan özelliklerinden biriside “telefon numarasını gizlemek” seçeneğidir. Android ve İOS #Telegram uygulamasında bu özelliği aktif ederek, Telegram gruplarında yada kişi listesindeki kişiler sizin kullanıcı adınıza baktığında telefon numarasını göremezler. telegram’ın gizlilik ayarları altında sunduğu, bu özellik sayesinde Telegram’ı telefon numarası gözükmeden, kullanıcı adı olarak ta kullanabilirsiniz. Ben işlemleri Android Telegram uygulaması üzerinden anlatacağım, İOS içinde aynı yöntem geçerlidir.

Yazı İçeriği:

Telegram Telefon Numarası Gizleme

Telegram uygulaması üzerinde yapacağınız ayarlar ile ister numaranızı gözükür hale getirebilir isterseniz herkes ten kapatabilir veya sadece arkadaş listenizin gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için;

  • Telegram uygulamanızı açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan (alt alt üç çizgi) simgesine dokunun.
  • Açılan menüden “Ayarlar” simgesine dokunun.
  • Telegram “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun.

  • “Telefon Numarası” yazısına dokunun.
  • “Telefon numaramı kimler görebilir?” Alanında yer alan Herkes, Kişilerim, Hiç Kimse, seçeneklerinden birisini istediğinize göre seçebilirsiniz.


İsminden de anlaşılacağı gibi “Hiç kimse” seçerseniz telefon numaranız Telegram üzerinden tanıdık, tanımadık hiç kimseye gözükmez. Konuştuğunuz bir kişinin, kişi detaylarında telefon numarasını göremiyorsanız, o kişi de telefon numarasını telegram üzerinden gizlemiş demektir. Ayrıca aynı ekranda bulunan “Beni numaram ile kim bulabilir?” seçeneğini de “kişilerim” seçerseniz sadece tanıdıklar cep numaranız ile sizi Telegram’da arayıp bulabilirler.

Ayrıca, İnternet kategorisinde yer alan, Eğlenceli ve İlginç Web Siteleri içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Telegram Numara Gizleme Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *