«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Twitter Blue Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter Blue Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter Blue Nedir? Ne İşe Yarar? Twitter, kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için sunmuş olduğu yeni özelliklerinden biriside Twitter Blue’dir. Twitter Blue Nedir? mevcut kullanıma ek olarak, diğer kullanıcıların faydalanamayacağı bazı özellikleri sizlere sunan ücretli bir servistir. Bu servise abone olarak aşağıda belirtilen #Twitter Blue özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Twitter Blue Özellikleri:

Aşağıda belirtilen özellikler Twitter Blue aboneliği için geçerlidir. Standart Twitter kullanıcıları bu özellikten faydalanamazlar.

a- Yer İşaretleri için Klasörler

Yer işaretleri bölümünden yeni klasörler oluşturabilir ve bu klasörleri isimlendirip renklendirebilirsiniz. Beğendiğiniz Tweet’leri bu klasöre kayıt edebilirsiniz. Geriye dönük  aramalarda favori Tweetlere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Ek olarak tüm Tweetleri bir arada görmek istersek Tüm yer işaretleri sekmesinden ulaşabiliriz.

b- Tweetler için Geri Al Butonu

Normal Twiter kullanıcıysanız bir Tweet attığınızda yazım yanlışı olduğunda veya yeniden düzenleme yapmak istediğinizde o Tweet’i silip tekrar düzenleyip göndermeniz gerekmektedir. Geri Al Butonu butonu sayesinde, birkaç saniyeden otuz saniyeye kadar belirlenmiş aralıklarla bir süre seçebilir ve Tweet henüz paylaşılmadan önce silmeden düzenleme yapabilme imkanınız olacaktır. Bu süre sonunda düzenleme yapmadıysanız Normal Twetter kullanıcısı da olsanız, Twitter Blue kullanıcısı da olsanız silmeniz gerekecek ve yeniden yazıp paylaşma yapmanız gerekmektedir. Bu durumun Twitter’daki bilgi güvenliğini korumak adına yapmaktadır.

c- Okuyucu Görünümü Modu

Seri paylaştığınız Tweetlerin bir makale şeklinde gözükmesini sağlayan özelliktir. Okuyucu Görünümü Modu özelliği sayesinde seri halede yazılan Tweetleri daha iyi okuyucu deneyimi sunması sağlanmıştır.

d- Özelleştirilebilir Temalar ve Renkler

Blue kullanıcısı olarak, Twitter Temasını ve ekran menü renklerini özelleştirebilirsiniz. Ayrıca İOS ve Android Twitter uygulama simgesini de değiştirebilirsiniz. Daha hızlı kullanıcı desteği için özel müşteri desteği ekibinden faydalanabileceksiniz.

Twitter Blue Fiyatı Ne Kadar?

  • Twitter Blue Yurt Dışı Fiyatı: 3,00 Dolar / Aylık
  • Twitter Blue Türkiye Fiyatı: 30,99 TL / Aylık

İnternet kategorisinde yer alan, Google Arama Motoru Üzerinden Oynayabileceğiniz Mini Oyunlar isimli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *