«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Twitter Direkt Mesaj Okundu Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Twitter Direkt Mesaj Okundu Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Twitter Direkt Mesaj Okundu Bildirimi kapatmak. Direkt Mesaj Okundu bildirimi nedir? Bir kişiye gönderdiğiniz mesajı, kullanıcı Twitter Direkt Mesaj bölümünden baktığında, mesajın ne zaman okunduğu bilgisini vermektedir. Varsayılan olarak Direkt Mesaj Okundu Bildirimi özelliği, Twitter mobil uygulamalarda açık gelmektedir. Okundu bildirimlerini göster seçeneği aktif olmasından dolayı, mesajı ne zaman gördüğünüzü sohbetteki bütün kullanıcılar bilir. Bu özelliği Twitter ayarlardan isteğe bağlı açıp kapatabilirsiniz. Okundu bildirimlerini göster ayarını kapalı yaparsanız, sizde diğer kişilerden gelen okundu bildirimlerini göremezsiniz. Bu seçeneği bilerek kapatınız.

Twitter Mesaj Okundu Bildirimlerini Kapatmak

Burada anlatılan içerik Android mobil uygulaması üzerinden yapılmıştır. İOS Uygulaması içinde mantık aynıdır.

  • Twitter mobil uygulamanızı açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Profil resminize dokunun.
  • Açılan yeni ekrandan “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına dokunun.
  • Sonra gelen ekrandan “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun.
  • Twitter “Direkt Mesajlar” yazısına dokunun.


“Direkt Mesajlar” bölümü sana kimlerin mesaj gönderebileceğini yönettiğiniz alan. Okundu Bilgilerini Göster seçeneğinin yanı sıra, Herkesten mesaj isteğine izin ver, düşük kaliteli mesajları filtrele seçeneklerini de yönetebilirsiniz.

Önerilen İçerik; Twitter’da İnternet veri kullanımının nasıl azaltılacağını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkini tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Twiter’da okundu bilgisi gitmesini istemiyorsanız, seçeneği kapatabilirsiniz, yine aynı ekranda yer alan ve varsayılan olarak açık gelen “Herkesten Mesaj isteğine izin ver” seçeneğini kapatırsanız Twitter üzerinden sizlere Direkt Mesaj göndermesini engellemiş olursunuz. İsteğinize göre bu seçenekleri açıp kapatabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *