«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Twitter Hikayeleri Fleets Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter Hikayeleri Fleets Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter Hikayeleri Fleets Nedir? Twitter Fleets Nasıl Kullanılır? İlk Snapchat uygulaması ile karşımıza çıkan hikayeler özelliği oldukça popüler olmaya başladı ve Instagram, Whatsapp, Facebook gibi diğer popüler sosyal medya uygulamaları da hikayeler özelliğini kendi uygulamalarına sunmaya başladı. Mikro blog uygulaması Twitter da bu yarışın içinde geri kalmamak için kullanıcılarına hikayeler özelliğini sunmaya başladı.

Yazı İçeriği:

Twitter Fleets nedir?

Diğer sosyal medya uygulamasında olan anlık, kısa olan hikayeler bölümünün Twitter uygulamasına uyarlanmış halidir.  Kullanıcıların anlık düşüncelerini paylaştığı Twitter Fleets’ta storyler 24 saat boyunca akışta kalmaktadır. Twitter fleets hikayeler atmak için 25 saniyeye kadar paylaşım süresi sunmaktadır.

Twitter Fleets Nasıl Kullanılır?

Twitter uygulamasında bu özelliği kullanabilmeniz için İOS yada Android kullandığınız telefona göre uygulamayı marketten güncelleştirmeyi unutmayınız. Güncelleştirdikten sonra Twitter’ın Instagram’da olduğu gibi ekranın sol üst köşesinde yuvarlak profil resminiz ve yanında (+) işareti olacaktır. Güncelleştirmeye rağmen hala çıkmamış ise telefonunuzu yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz. Twitter Fleets ile paylaştığınız hikayeler ekranın üst kısmında gözükecek ve paylaşımdan sonra 24 saat içerisinde kaybolacak. Ayrıca anasayfadaki bir tweet de Twitter Fleets’te hikaye olarak paylaşılabilecek.

Kullanıcılar, hikayelerinde metin, fotoğraf, video paylaşımlarının yanı sıra yazdıkları twetleri de tweet hikayelerinde paylaşabilecekler. Paylaştığınız Fleet’leri çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Yazdığınız bir Tweetinizi hikayeler kısmında paylaşmak isterseniz Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterlidir. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak. Ayarlar kısmından Direkt Mesaj alma özelliğini açıksa paylaştığınız Fleet üzerinden mesaj alabilirsiniz.

Telefon kategorisinde yer alan Xiaomi telefonlarda çektiğiniz fotoğrafın üzerine nasıl izim yazılır öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI‘yı tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Twiter Hesabını Kalıcı Olarak Silmek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *