«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Twitter İnternet Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Twitter İnternet Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Twitter kullanırken İnternet Veri Kullanımı Azaltma. Twitter Veri Tasarruf Modu nedir? mikro blog sosyal medya uygulaması Twitter’da diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, video içerikler ve resimler paylaşılmaktadır. Twitter’da varsayılan olarak otomatik video oynatma seçeneği aktif gelmektedir. Siz Twitter sayfasında aşağı indikçe karşınıza bir video içerikli Twitter paylaşımı çıktığında, o video otomatik olarak oynamaya başlar. İzlemek istemeyeceğiniz bir video mobil internet kullanımınızı harcayacaktır. Twitter’ın kişiselleştirme özelliklerinde birisi olan veri kullanımı seçeneği ile bu özelliği değiştirebilir ve yüksek çözünürlüklü resimler yerine, daha düşük kaliteli resimler göstermesini sağlayıp Twitter uygulamasının mobil internetinizin veri kullanımını azaltmış olursunuz. Twitter’ın Android ve İOS İphone mobil uygulamalarında internet veri tasarrufu seçeneğini aktif ettiğinizde, videolar otomatik oynatılmaz ve daha düşük kaliteli resimler gösterilir. Twitter Veri tasarruf özelliğini ister kendiniz kişiselleştirebilir, isterseniz de aktif ederek Twitter varsayılan ayarlarını kullanabilirsiniz.

Twitter Veri Kullanımını Azaltma Ayarı

Burada anlatılan örnek çalışma Android Twitter uygulaması üzerinden yapılmıştır. İOS uygulama içinde mantık aynıdır.

  1. Twitter uygulamanızı açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Profil resminize dokunun.
  2. Açılan yeni pencereden “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına dokunun.
  3. “Erişilebilirlik, ekran ve diller” yazısına dokunun.
  4. Twitter “Veri Kullanımı” yazısına dokunun.

Karşınıza Twitter’ın veri tasarrufu yapılandırma ekranı gelecek. Veri Tasarrufu seçeneğini aktif ettiğinizde, Twitter kendisi otomatik olarak Video ve Resim kalitelerini mininum düzeye inecek şekilde sınırlayacaktır. Bu seçeneği aktif ettiğinizde Twitter’da ki videolar otomatik olarak oynamaz, siz video’ya tıkladığınızda oynar ve yüksek çözünürlüklü resimleri kalitesi düşük çözünürlüklü olarak sizlere sunulur. Bu sayede mobil internet kullanımınızda azalmış veri tasarrufu sağlanmış olmaktadır.

Önerilen İçerik; Twitter’daki videoların bilgisayara nasıl indirildiğini öğrenmek isterseniz, BU BAĞLANTI linkine tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

İsterseniz Veri Tasarrufu aktif etmeden bu seçeneği kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin “Yüksek kaliteli resim” yada “Yüksek kaliteli” video seçeneklerini “Yalnızca Wİ-Fİ” olarak seçerseniz. Bu seçenekler kablosuz internetten bağlandığında sunulur. Mobil internette bağlandığınızda daha az çözünürlüklü şekilde sunulmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *