«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Twitter’da Rehberdeki Kişileri Bulma Nasıl Yapılır?

Twitter’da Rehberdeki Kişileri Bulma Nasıl Yapılır?

Twitter’da Rehberdeki Kişileri Bulmak Mobil telefonlardan Twitter uygulamasına giriş yaptığınızda, rehberden kişileri bulma özelliği sayesinde tanıdığınız, telefonda kayıtlı olan kişilerin eğer varsa Twitter hesaplarına ulaşabilir, hatta bu özellik sayesinde yeni bir Twitter açtığınızda o kişilere mesaj gitmesini de sağlarsınız.

Twitter Telefon Rehberindeki Kişileri Bulmak

Burada anlatılan işlemler Android Twitter uygulaması üzerinden yapılmıştır, İOS Twitter uygulaması içinde aynı şekildedir.

  • Twitter mobil uygulamanıza giriş yapın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan profil resminize dokunun.
  • Açılan ekranda, “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına dokunun.

  • “Gizlilik ve Güvenlik” yazısına dokunun.
  • “Bulunabilirlik ve Kişiler” yazısına dokunun.

  • “Kişiler” menüsü altında yer alan “Adres Defterimdeki Kişileri Eşitle” seçeneğini işaretli konuma getirin.

İsterseniz aynı ekranda varsayılan olarak seçili gelen ve Twitter’a mail yada telefon ile üye olduysanız “Başkaları seni telefon numaranla bulmasına izin ver” ve “Başkalarının seni e-posta adresinle bulmasına izin ver” seçeneklerini de aktif bırakabilirsiniz. Böyle yeni bir Twitter hesabı açtığınızda mailinizi bilen yada telefonunuzu bilen kişilerde hesabınız Twitter önerilerine çıkacağı gibi bu bilgileri de yazarak sizlere ulaşabilir.

Microsoft Office kategorisinde yer alan, word metninde harfleri büyük küçük yapmak içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *