«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. Web Tarayıcılarınız Her Zaman Gizli Mod’da Açılsın

Web Tarayıcılarınız Her Zaman Gizli Mod’da Açılsın

Chrome, Firefox, Opera, Edge Tarayıcıları gizli mod’da açmak. Bütün web tarayıcıları gizli mod seçeneği sunmaktadır. Tarayıcıların gizli mod özelliği sayesinde, internette gezindiğiniz siteler, formlara girdiğiniz bilgiler, çerezler, site verileri kayıt altına alınmamaktadır. Özellikle bir bilgisayarı birden çok kullanıcı kullanıyorsa web tarayıcılarını Gizli Mod seçeneğiyle kullanmak mantıklı bir yol olacaktır. Bir tarayıcının gizli mod yapmak için ya klavye kısayolu yada tarayıcının ayarları sekmesinden aktif edilerek gizli mod girilir. Yapacağınız basit bir ayar ile tarayıcıları varsayılan olarak olarak gizli mod’da açabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Tarayıcıları Gizli Mod’da Açmak

a- Google Chrome Tarayıcı Gizli Mod

 • En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google Chrome masaüstünde ki simgesine mouse ile üzerine gelin ve sağ tuşa basın.
 • Açılan ekrandan “Özellikler” yazısına tıklayın.
 • “Hedef” bölümünde yer alan yazının en sonuna yani tırnak işaretinden sonra bir boşluk bırakarak -incognito yazın ve Uygula tıklayıp tamam tıklayıp çıkın.

Artık Google Chrome tarayıcı açtığınızda otomatik olarak gizli mode seçeneği ile açılacaktır. Ayarları eski haline getirmek için yukarıda ki yöntemi takip ederek “-incognito” yazısını silmeniz yeterlidir.

b- Mozilla Firefox Tarayıcı Gizli Mod

 • Masaüstünde yer alan Firefox tarayıcınızın üstüne mouse ile gelip sağ tuşa basın.
 • Açılan ekrandan “özellikler” tıklayın
 • Yine Hedef bölümünde bulunan yol kısmının hemen sonunda ki tırnak işaretinden sonra bir boşluk bırakıp -private yazıyorsunuz ve Uygula+Tamam diyerek çıkıyorsunuz.

Artık Firefox tarayıcınız varsayılan olarak her açtığınızda Gizli mod seçeneği ile karşınıza gelecek. Bu özellikten vazgeçmek için yukarıda ki yolu takip ederek “-private” yazısını silmeniz yeterlidir.

c- Microsoft Edge Gizli Mod


Windows 10 ile gelen Microsoft’un yeni nesil web tarayıcısı Edge oldukça beğenildi. Varsayılan olarak gizli mod’da açmak için;

 • Masaüstünde yer alan Edge tarayıcınızın üzerine mouse ile gelin ve Sağ tuşa basın.
 • Açılan Ekrandan “Özellikler” yazısına tıklayın.
 • “Hedef” bölümünde yer alan adresin sonuna bir boşluk bırakarak -inprivate yazın ve Uygula+Tamam tıklayıp çıkıp yapın. Artık Microfot Edge tarayıcı otomatik olarak Gizli Mod ile açılacaktır. Eski ayarlara dönmek için “-inprivate” yazısını silmeniz yeterlidir.

d- Opera Tarayıcı Gizli Mod

Opera tarayıcı içinde Firefox gibi işlemler aynıdır.

 • Masaüstüne yer alan Opera tarayıcı ikonuna mouse ile gelip ve üzerinde sağ tuşa basın.
 • Açılan ekrandan “Özellikler” yazısına Tıklayın.
 • “Hedef” yazın adresin hemen sonuna bir boşluk bırakıp -private yazın ve Uygula+Tamam tıklayıp çıkın.

Opera tarayıcınızı açtığınızda varsayılan olarak Gizli Mod seçeneği ile açılacaktır. Ayrıca şekilde bu özelliği devre dışı bırakmak isterseniz, yukarıdaki yöntemi takip ederek, -private yazısını silmeniz yeterli olacaktır.

Google Chrome tarayıcıda Gizli Mod özelliğinin nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *