«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

WhatsApp Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

WhatsApp Arama kayıtlarını silmek. WhatsApp uygulamasının sunduğu özelliklerden biriside Görüntülü, sesli konuşma yani “Aramalar” özelliğidir. Aramalar menüsüne altında yapılan son görüşmeleri WhatsApp kayıt etmektedir. WhatsApp son yapılan görüntülü yada sesli arama kayıtlarını toplu yada tek tek silmeye izin verir mi? Evet. Burada tutulan son arama kayıtlarını iki türlü silebilirsiniz. İsterseniz tüm arama kayıtlarını tek bir işlem yaparak silebilir, isterseniz de belirli kişileri ayrı olarak silebilirsiniz. Silinen arama geçmişi kayıtlarını geri getirme gibi bir şansınız yoktur.

WhatsApp Arama Geçmişini Silmek

Burada anlatılan işlem WhatsApp Android uygulaması üzerinden yapılmıştır. İOS WhatsApp uygulaması içinde aynı şekilde yapabilirsiniz.

  • WhatsApp uygulamanızı açın.
  • WhatsApp üst menüde yer alan “Aramalar” yazısına dokunun.
  • Karşınıza son aramalar listesi çıkacaktır. Tüm listeyi temizlemek isterseniz ekranın sağ üst köşesinde yer alan (alt Alt üç nokta) simgesine dokunun ve açılan ekrandan “Arama kayıtlarını sil” yazısına dokunun. O zamana kadar olan bütün arama kaydı geçmişi silinecektir.

  • Tüm listeyi değil de bazı arama kaydını silmek isterseniz, o kişinin üzerine gelip bir kaç saniye basılı tutun. Ekranın sağ üst köşesinde çöp kutusu simgesi çıkacaktır. Bu simgeye tıklamanız yeterlidir.

Bu şekilde geriye dönük hızlı arama yapmak için kayıtlı hesaplar duracak, ancak yanlışlıkla aradığınızı düşündüğünüz, yada WhatsApp arama kaydı ekranında gözükmesini istemediğiniz kişi yada kişileri ayrı olarak silmiş olursunuz. WhatsApp arama kaydı sildikten sonra, bu tutulan kayıtların geri dönüşü yoktur. Yani sildiğiniz bir listeyi geri getiremezsiniz.

Arama Geçmişi Silmek Konulu Önerilen Yazılar;

Windows 10 işletim sisteminde arama kaydı geçmişinin nasıl silindiğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI

Youtube’nin İzlenme ve Arama geçmişinin nasıl silineceğini öğrenmek isterseniz BU LİNK tıklayıp ilgili blog yazısına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *