«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Yazı İçeriği:

WhatsApp Bildirim Işığı Nedir?

Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından birisi olan WhatsApp‘ın bildirim ışığı, telefon modeliniz ne olursa olsun varsayılan olarak “Beyaz” renkli gelmektedir. Eğer telefonunuzda bu led varsa (-ki yeni model bütün telefonlarda vardır) ve yine telefonunuz renkleri destekliyorsa WhatsApp mesaj gelince telefonun üst kısmında ki led ışığı yanıp sönmektedir. Varsayılan renkten hoşlanmıyor ve telefonunuza farkındalık yaratmak istiyorsanız. WhatsApp’ın “bildirimler” bölümünden bu rengi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu işlem Android telefon üzerindeki Whatsapp uygulamasında yapılmıştır.

WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Değiştirmek

WhatsApp uygulamasınız açın.Ekranın sağ üst köşesinde bulunan alt alta sıralanmış üç noktayı tıklayın.Karşınıza gelen yeni menüden “Ayarlar” sekmesine tıklayın. “Bildirimler” Menüsüne Girin.

  • Bildirimler Menüsüne girdiğinizde “Işık” yazısını göreceksiniz. Yazıya tıklayın.
  • WhatsApp Kırmızı, Sarı, Yeşil, Camgöbeği, Mavi, Mor, Beyaz olan 7  seçeneği sunmaktadır. Bu ekrandan istediğiniz rengi seçebilirsiniz.


Bundan sonra whatsApp uygulamanıza bir mesaj geldiğinizde telefonunuzun bildirim rengi seçtiğiniz renk olacaktır. Benim ne seçtiğimi merak ediyorsanız ki sanmıyorum :P “Camgöbeği” rengi olarak ayarlamıştır.

İnternet kategorisinde yer alan Google Hesabını Kalıcı Olarak Silmek içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bildirim Işığı Rengi Değiştirmek Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *