«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. WhatsApp Grup İsteklerini Engellemek Nasıl Yapılır?

WhatsApp Grup İsteklerini Engellemek Nasıl Yapılır?

WhatsApp Grup İsteklerini otomatik eklenmeyi yönetmek. Whatsapp’ın Grup açma özelliği sayesinde kişiler; iş arkadaşları, okul arkadaşları, veya bir meslek grubu, konusu gibi Whatsapp grubu oluşturup tolu halde  ile sohbet edebilir, bilgiler paylaşabilirler. En iyi sohbet uygulamalarından birisi olan Whatsapp’ın yeni özelliklerinden biriside grup davetleri seçeneğini yönetmek. Bu özellik sayesinde sizi kayıt defterine ekli olan birisi bir Whatsapp grubu oluşturduğunda otomatik olarak ekleyebilir. Eğer bu durum hoşunuza gitmiyor ve davet usulü ile sizi gruba eklemek istiyorsanız Whatsapp’ın varsayılan olarak gelen Grup özelliklerine bir kaç ayar yapmalısınız.

WhatsApp Grup Davetlerini Engellemek

Whatsapp’ın Android ve İOS mobil uygulama üzerinden aşağıdaki sıralamaya göre yapacağınız ayar ile Whatsapp Grup davetlerini otomatik olarak eklenmenin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede Bir kişi sizi Açılan Whatsapp grubuna eklemek için size bir davet linki gelir siz onaylarsanız bu gruba eklenirsiniz. Veya belirleyeceğiniz kişi-ler Whatsapp grubu açtığında sizi eklemek istediklerinde pasif olarak görür ekleyemezler.

 • Whatsapp Uygulamasını Açın
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan (alt alta üç nokta) simgesine dokunun
 • Açılan sayfadan “Ayarlar” yazısına dokunun.
 • “Hesap” yazısına dokunun
 • “Gizlilik” yazısına dokunun
 • “Gruplar” yazısına dokunun


“Gruplar” seçeneğinin altında karşınıza “Herkes”, “Kişilerim”, “Şunlar Hariç Kişilerim” olmak üzere 3 seçenek sunulacak. Kendi isteğinize göre bu seçenekleri yapılandırabilirsiniz.

 • Herkes; Herkes tarafından açılan gruba eklenebilirsiniz.
 • Kişilerim; Bu ayarı seçerseniz telefon rehberinizde kayıtlı olan ekli kişiler sizi davet edebilir.
 • Şunlar Hariç Kişilerim; Sizin seçeceğiniz kişiler Grup açtıklarında sizi ekleyemezler.

Whatsapp’ın grup ayarları özelliği sayesinde açılan gruplara otomatik olarak eklenmenin önüne geçmiş olursunuz. Bu seçenek karşı tarafın isteğine göre değil de sizin gruplara kalıp katılmama isteğine göre yönetilmiş olmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular;

Whatsapp’ın son görülme ve okundu bilgisinin nasıl kapatıldığını öğrenmek isterseniz BURAYI

Windows 10’da program kullanmadan nasıl dosya sıkıştırma yapılabileceğini öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayıp ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *