«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp’ta Karşı Tarafın Seni Engellediğini Nasıl Anlarsın?

WhatsApp’ta Karşı Tarafın Seni Engellediğini Nasıl Anlarsın?

WhatsApp’ta engellendiğini anlama yolları nelerdir? #WhatsApp uygulamasının özelliklerinden birisi olan engelleme seçeneği ile karşı tarafın size mesaj atmasının önüne geçebilirsiniz. Yada siz engellendiğinizde karşı tarafa artık mesaj gönderemez duruma gelebilirsiniz. WhatsApp engellenen kişiye herhangi bir bilgi vermiyor. Sizinde engellendiğinize size herhangi bir engel bilgisi gelmemektedir. Popüler mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta engellendiğinizi düşünüyorsanız birkaç yöntem ile anlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

WhatsApp’ta Engellendiğini Anlamak

Engellediğiniz zaman karşı taraftaki kişinin profilinde resim varsa görünmez hale gelecektir. Tabi bu kural profil resmi varsa geçerlidir. İkinci yöntem olarak mesaj atma. Karşı tarafın gizlilik ayarlarında bir düzenleme yoksa varsayılan olarak, WhatsApp hesabına mesaj gönderdiğinizde internet yok ise tek tik, internet açık ise çift tik ve karşı taraf mesajınızı görünce de mavi tik olmaktadır. Mesaj attığınızda mesajınız tek tik olarak ve uzunca bir süre kalmışsa buda engellendiğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca kişinin WhatsApp hesabının yanındaki profilinde son görülme hakkında da bilgi alamazsınız. Tabi bu kural eğer kişi son görülme özelliğini kapatmamışsa geçerli olacaktır. WhatsApp üzerinde görüntülü Arama girişimlerinizin hiçbiri gerçekleşmez.

Bu yöntemlere rağmen hala kafanızda bir engellenmeyle ilgili bir şüphe var ise en kesin yol grup oluşturmaktır. WhatsApp’ta bir grup kanalı oluşturup o kişiyi eklemeye çalıştığınız zaman hata verir bu durum sayesinde karşı tarafın sizi engellediğinden emin olmuş olursunuz.

WhatsApp’ta Kişi Engellemek Nasıl Yapılır?

Sizde WhatsApp uygulamasında birilerini engellemek isteyebilirsiniz. Bunun için engellemek istediğiniz kişinin profiline tıklayıp açılan sayfanın altında yer alan “engelle” seçeneği tıklayıp kişiyi engellemiş olursunuz. Engellenenler listesi ulaşmak için,  WhatsApp uygulamasında sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye tıklayıp  Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Engellenen Kişiler bölümünde engellemiş olduğunuz hesapları görebilirsiniz. Bu kişilerin WhatsApp engelini kaldırmak için tekrar hesap üstüne tıklayıp “engeli Kaldır” demeniz yeterlidir.

Mobil kategorisinde yer alan, Whatsapp konuşmalarını Toplu Silmek isimli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *