«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp Sohbeti Temizle ve Sohbeti Sil Arasındaki Fark Nedir?

WhatsApp Sohbeti Temizle ve Sohbeti Sil Arasındaki Fark Nedir?

Telefonumuzun vazgeçilmez uygulaması WhatsApp’ın ayarlar menüsü altında yer alan özelliklerinden biriside whatsapp konuşmalarını silme özelliği sunmasıdır. WhatsApp silme işleminde bizlere yazılanları toplu silme ve tek konuşma silme imkanı sağlamaktadır. Ancak bu ekrana girdiğimizde iki çeşit sohbet silme karşınıza gelecektir. Bunlar; “Tüm sohbetleri Temizle” ve “Tüm sohbetleri sil” seçenekleridir. Bu yazımızda bu iki seçenek arasında ki farkları ve WhatsApp gurup konuşmalarını ve bireysel konuşmaları nasıl silindiklerini anlatacağız.

Android telefonunuzda WhatsApp uygulamasında sohbet temizleme ayarlarına gelmek için;

  • Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan (3 noktalı simge ) tıklayıp “Ayarlar” sekmesine geliyorsunuz.
  • Karşınıza gelen yeni sayfada “Sohbetler” seçeneğine tıklıyorsunuz.
  • Sayfanın en altında “Sohbet Geçmişi” bölümüne giriş yapıyorsunuz.

WhatsApp üzerindeki yazışmaların hepsini toplu olarak buradan silebilirsiniz. Tüm Sohbetleri temizle ile Tüm Sohbetleri Sil arasındaki farkı da açıklayalım.

Yazı İçeriği:

WhatsApp Tüm Sohbetleri Temizle nedir?

“Tüm Sohbetleri Temizle” seçeneği ile sohbet silme işlemi yaparsanız, sohbet edilen kişilerle yapılan tüm mesajlaşmalar temizlenecek ama WhatsApp’ın “sohbetler” ekranında en son konuştuğunuz kişilerin sıralaması kalacaktır. Bu işlemi yaparsanız whatsapp size iki seçenek sunacaktır. Bunlar; “Sohbetlerdeki Medyaları Sil” ve “Yıldızlı Mesajları Sil” bu özellikleri seçerseniz, karşı tarafın göndermiş olduğu resimler, linkler vs.. silinecektir. Ayrıca siz sohbet ettiğiniz kişilerde eğer yıldızlı mesaj seçmişseniz onlarda silinecektir. Bu özellikleri seçmezseniz sadece yazışmalar silinecektir.

WhatsApp Tüm Sohbetleri Sil Nedir?

Tüm Sohbeti silme seçeneği, mesajlaşma bölümündeki sohbet sekmesinden ilgili tüm sohbeti siler. Ayrıca whatsApp’ın “Sohbetler” alanındaki en son yazıştığınız kişileri de siler. Orada sadece varsa whatsapp gruplarınız kalır.

Kişi veya Grup Sohbeti Temizleme

Whatsapp yazışmalarının hepsini değil de bazı kişileri veya grup yazışmalarını silmek isterseniz şu sıralamayı yapabilirsiniz;

  • Temizlenmek istenilen Kişi yada Grup’un ekranına girin.
  • Ekranın yine sağ üst köşesinde bulunan (Sıralı 3 nokta) simgesine tıklayın.
  • Açılan menüde “Diğer” seçeneğini tıklayın “Sohbeti Temizle” yazısını tıklayın.

Bu şekilde temizleme yaparsanız sadece o kişinin yada girdiğiniz o grubun yazışma ekranını ve varsa gönderdikleri link, resim, video görsellerin hepsini “Bu Sohbetteki Medyaları Sil” özelliğini de seçerseniz telefonunuzdan da silinmiş olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *