«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. WhatsApp Süreli Mesajlar Özelliği Nedir?

WhatsApp Süreli Mesajlar Özelliği Nedir?

WhatsApp Süreli Mesaj nedir? Popüler iletişim uygulaması Whatsapp son zamanlarda bir çok yeni özellikler getirerek Whatsapp daha kullanışlı hale getirmek için geliştirmektedir. 2020 Kasım ayında çıkan yeni Whatsapp güncellemesi ile “Süreli mesajlar” özelliğini de getirdi.

Yazı İçeriği:

WhatsApp Süreli Mesajlar Nedir?

 • WhatsApp üzerinden Süreli mesajlar özelliğini aktif ettiğinizde bireysel sohbette ya da grup sohbetinde gönderilen yeni mesajlar 7 gün sonra kaybolur. Yani siz silmezseniz otomatik olarak 7 gün sonra mesaj silinecektir.
 • “Süreli Mesaj” özelliği aktif edildikten sonraki mesajları içermektedir. Sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları etkilemez.
 • Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.
 • Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Yönetici değilseniz Grup sohbetinin de süreli mesajı sizler aktif edemezsiniz.
 • Bir kullanıcı 7 günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur. Ancak whatsApp açılana kadar mesajın ön izlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
 • Süreli bir mesajı cevapladığınızda, alıntılanan metin 7 gün sonra da sohbette kalmaya devam edebilir. Eğer süreli mesaj özelliğini kapatırsanız daha önce iletilen mesajlar iletildikleri sohbetten kaybolmazlar.
 • Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye dahil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğinde silinir.

Süreli Mesajı Aktif Etmek

 • Süreli mesajı aktif etmek istediğiniz WhatsApp kullanıcısını açın.
 • Üst bölümdeki Profil Resmine Tıklayın
 • “Süreli Mesajlar” yazısını göreceksiniz. Ekrana Dokunup “Açık” konuma getiriniz.

Aktif ettiğinizde karşı tarafın ekranında da “süreli mesaj” ile ilgili bir yazı gözükmektedir. İsterse karşı tarafta bu yazının üstüne tıklayıp devre dışı bırakabilir.

Süreli Mesajlardaki Medyalar

Varsayılan olarak, WhatsApp’ta aldığınız medyalar otomatik olarak fotoğraflarınıza indirilir. Süreli mesajlar etkinleştirildiğinde, gönderilen medyalar sohbetten kaybolur ancak otomatik indirme özelliği açıksa telefona kaydedilir. WhatsApp’ta Ayarlar – Depolama ve Veriler’e giderek otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Whatsapp Konuları;

Whatsapp’ta sohbet temizleme ve sohbet silme arasındaki farkı okumak için BURAYA

Whatsapp’ın bildirim ışığı renginin nasıl değiştirildiğini öğrenmek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *