«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. WhatsApp’ta Kalın – İtalik – Çizgili Nasıl Yazılır?

WhatsApp’ta Kalın – İtalik – Çizgili Nasıl Yazılır?

WhatsApp’ta yazıyı; Kalın, İtalik, Çizgili Yazmak. WhatsApp’ta yazdığınız mesajları isteğe göre biçimli şekillerde yazabilirsiniz. Bunun için herhangi bir eklenti kurmaya gerek yok. Bazı karakterleri kullanarak yazılarınızı Kalın, İtalik(eğik), üstü çizgili, Tek aralıklı şekillerde yazarak karşı tarafa bu şekilde mesajınızın gitmesini sağlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

WhatsApp Gönderilen Mesajı Biçimlendirme

Whatsapp Kalın Yazmak:

Bir mesajı vurgulamak istiyorsanız kalın yaparak gönderebilirsiniz. Bir mesajı kalın yazıp göndermek için yapmanız gereken; metinin önüne ve arkasına yıldız (*) işaretini koyarak göndermelisiniz.

Örnek Çalışma; *Kalın yazılan yazı*

Whatsapp İtalik (eğik) Yazmak:

Bir mesajı yine vurgulayarak gönderme, mesaja dikkat çektirme yada o kelimenin göze hoş gelmesi için yazınızı İtalik şekilde gönderebilirsiniz. Bunun için; Gönderilecek metinin önüne ve arkasına alt çizgi (_) işaretini eklemelisiniz..

Örnek Çalışma; _Eğik (italik) yazılan yazı_

Whatsapp Üstü Çizgili Yazmak:

Bir konuda sitem göstergesi olarak yada şekilli bir yazı olarak göndermek isterseniz o yazıyı üstü çizgili olarak gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken metinin önüne ve arkasına yaklaşık işareti diğer adıyla tilde işareti (~) koymanız gerekmektedir.

Örnek Çalışma; ~Üstü Çizgili Yazılan Yazı~

Whatsapp Aralıklı Yazmak:

Whatsapp’ın şekilde yazı gönderme türlerinden biriside yazıya aralık vermektir. Genelde haykırmak, bağırmak anlamında kullanılan aralıklı yazı göndermek için yapmanız gereken; metnin önüne ve arkasına (“`yazı“`) üç adet ters kesme işareti ekleyin

Örnek Çalışma; “`A r a l ı k l ı Y a z ı“`

Android ve iPhone’da Alternatif Kısayolları

  • Android: Metin alanına girdiğiniz metne dokunup basılı tutun, ardından Kalın, İtalik ve Diğer seçeneklerinden birine dokunun. Üstü çizili veya Tek aralıklı’yı seçmek için Diğer’e dokunun.
  • iPhone: Metin alanına girdiğiniz metne dokunun – Seç’e veya Tümünü seç’e – B_I_U’ya dokunun. Ardından Kalın, İtalik, Üstü çizili ve Tek aralıklı seçeneklerinden birine dokunun.

Bu işlemleri mobil uygulama üzerinden yapabileceğiniz gibi, Whatsapp web üzerinden de yazabilirsiniz. Bu opsiyonu devre dışı bırakmak mümkün değildir. Ayrıca Mobil kategorisinde yer alan, Whatsapp Grup İsteklerini Engellemek içerikli blog yazımıza bakıp grup eklenmesinin yönetiminin nasıl ayarlanacağını da öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *