«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 0x0000011b Hatası Çözümü Nedir?

Windows 0x0000011b Hatası Çözümü Nedir?

Windows 0x0000011b Hatası Çözümü Nedir? Microsoft Windows 10 için eylül ayında sunmuş olduğu güvenlik yamalarından dolayı ortaya çıkan bir hatadır. Windows 0x0000011b Yazıcıya bağlanamıyor hatasını neden verir? Windows 10 bilgisayarda kurulu olan yazıcıyı paylaşıma açıp diğer bilgisayara kurmaya çalıştığınızda “Windows yazıcıya bağlanamıyor” şeklinde hata mesajı çıkmaktadır. Paylaşımda olan yazıcınızın çalışmaması bu nedenledir. Bu yüzden tekrar yazıcıyı başka bilgisayarlara ekleyemezsiniz.

Bu hata bir Windows update sürümünün Windows Print Spooler Spoofing Vulnerability servisi için çıkardığı güvenlik yamasının bilgisayarınıza yüklenmesi nedeniyle olmaktadır. Windows 10’un update servisi açık olduğundan dolayı KB5005565 isimli yama arka planda bilgisayarınıza kurulmuştur. Bu Update sürümünü silerek bu hatanın önüne geçebilir ve paylaşıma açtığınız yazıcıyı tekrar kurabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Yazıcıya bağlanamıyor Hatası Çözümü

  • Windows 10 arama bölümüne “Ayarlar” yazın (Win+s tuşuna basarak ta gelebilirsiniz)
  • Karşınıza gelen ekranda “Güncelleştirme ve Güvenlik” yazısına tıklayın.
  • Programlar ve Özellikler altında yer alan “Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle” yazısına tıklayın.

  • Yüklü güncelleştirmeler içinde bulunan KB5005565 güvenlik güncelleştirmesini seçip kaldırın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra artık Windows 10 üzerinde kurulu olan paylaşımlı yazıcıyı diğer bilgisayarlara kurabilirsiniz. Ancak Windows Update servisiniz varsayılan olarak açık kaldığı için ilerleyen zamanlarda KB5005565 güncelleştirmesini bilgisayarınız arka planda tekrar çekecektir. Benzer sorunu tekrar yaşamamak için Windows 10 Update hizmetini başka bir düzeltme yamasına kadar geçici olarak kapatmanızı tavsiye ederim.

Windows 10 Update Servisini Kapatmak

  • Windows arama bölümüne “services.msc” yazın (Win+s tuşuna basarak ta gelebilirsiniz.)
  • Aramada karşınıza gelen “Microsoft Ortak Konsol Belgesi” yazısını tıklayın.
  • Hizmetlerin altında yer alan “Windows Update” servisini çift tıklayın.

Başlangıç Türü seçeneğini “Devre dışı” yapın ve Hizmet durumunu “Durdur” yapın. Artık bilgisayarınız arka planda Update çekmeyecektir. Bu hizmeti tekrar aktif etmek istediğinizde yukarıda ki yolu takip ederek “Başlangıç türü” seçeneğini “otomatik yapabilirsiniz.

Ayrıca Telefon kategorisinde yer alan Xiaomi Telefonlarda İnterneti Paylaştırmak nasıl Yapılır? içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *