«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 10 God Mode Nedir? God Mode Nasıl Aktif Edilir?

Windows 10 God Mode Nedir? God Mode Nasıl Aktif Edilir?

Microsoft’un en son işletim sistemi olan Windows 10’da bazı özel kısayollar bulunmaktadır. Bunlardan biriside God Mode seçeneğidir. Varsayılan olarak açık gelmeyen bu özelliği basit bir ayar aktif etmeniz gerekmektedir. Windows 10 God Mode özelliğinin ne olduğunu ve nasıl aktif edildiğini yazı devamında bulabilirsiniz.

God Mode Nedir?

Microsoft bu özelliği ilk Vista versiyonu ile kullanıcılara sunmuştur. Türkçe karşılığı Tanrı Mod anlamına gele God Mode özelliği ile Windows 10 işletim sisteminin bütün yapılandırma ayarları tek bir klasör içinde oluşturup daha kısa yoldan bu ayarlara ulaşmanıza imkan sağlamaktadır. Özellikle bilgi işlem sektöründe çalışanlar için kullanışlı bir özelliktir. Bu özel ayar bir uygulama veya kurulan bir program değildir. Aktif edilmesi gereken basit bir kod işlemidir.

God Mode (Tanrı Modu) Nasıl oluşturulur:

  • Bilgisayarınızın masaüstüne bir “yeni klasör” oluşturun.
  • Oluşturmuş olduğunuz bu yeni klasörün adını verdiğin kod ile değiştiriniz.
    GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}  (buradan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.)
  • İsmi değiştirip Enter tuşuna bastıktan sonra klasörünüzün ikonu God Mode ikonu haline gelecektir.

Gode Mode Özelliğinin Sağladığı İmkanlar:

Bilgisayarınıza kurulu olan Windows 10 işletim sistemi üzerinde yapılabilecek yazılımsal yapılandırma ayarları yani Ekran, Klasör Seçenekleri, Yazı Tipleri ve Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi ayarlara, Windows 10 özelliklerini tek bir klasör altında toplamış olacaksınız. Örneğin; network ayarlarına girmek istediğinizde denetim masasına girmenize yada sağ alt köşeden network ayarlarını tıklamanıza gerek kalmayacaktır. Veya Aygıt Yöneticisine mi gireceksiniz. Denetim Masası ile uğraşmayın. God Mode ile hemen anında görüntü yapın. GodMode’u kullanarak ayarları tek bir yerden görebilir ve yönetebiliriz.

God Mode (Tanrı Modu) üzerinde işletim sisteminiz ile ilgili ulaşabileceğiniz 300’e yakın ayar bulunmaktadır. Oluşturduğunuz God Mode kısayolunu masa üstünden ulaşabileceğiniz gibi alt kısımda bulunan araç penceresinede tutup bırakabilirsiniz.

Not; Bu içerik yıllar önce aykutaksu domain yayınlanmış olup daha sonlarıda başka hesaplar tarafında görseller ile birlikte alınmıştır :) taklit edilmek güzel.

İlginizi Çekebilecek İçerikler:

Formattan sonra Yüklenmesi Gereken Programlar

Ayrı Word Dosyalarını Tek Word dosyası Yapmak

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *