«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 10 Karanlık Mod Nasıl Açılır/Kapatılır?

Windows 10 Karanlık Mod Nasıl Açılır/Kapatılır?

Windows 10’da Koyu Mod açmak ve kapatmak. Uzun süreli bilgisayar kullanımı ve mobil telefon kullanımı nedeniyle, göz yorgunluğunu azaltmak için uygulamalar ve işletim sistemleri kendi servisleri üzerinde karanlık mod seçeneklerini getirdiler. Windows 10 karanlık mod nedir? Ne işe yarar? Kullandığınız menülerin arka planını siyah yapmak, ekranınızın görünümünü karartmak için işletim sistemi üzerinde yapabileceğiniz basit bir ekran koyulaştırma seçeneğidir. Uzun bir süre bilgisayar başında kalmanız gerekiyorsa, koyu mod seçeneğini aktif ederek yüksek ışık karşınızda göz yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz. Windows 10 koyu mod seçeneğini aktif ettiğinizde tüm yönleri siyah ekran olmaz. Bazı harici uygulamalar kendi karanlık mod seçeneğini aktif edildiğinde kullanılabilir. Ayrıca bazı eski Windows servisleri karanlık mod özelliğini desteklemeyebilir.

Yazı İçeriği:

Windows 10 Koyu Mod Aktif Etmek

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızı, nasıl karanlık mod yapabilir ve yaptığınız karanlık modu nasıl aktif edebilirsiniz? aşağıdaki sıralamaya göre yapabilirsiniz.

  • Bilgisayarınız ara kısmına “Ayarlar” yazınız. Arama bölümüne Klavyeden (Win+s) basıp ta gelebilirsiniz.
  • Karşınıza gelen Windows ayarlar penceresinde ki “Kişiselleştirme” yazısına tıklayınız.

  • Ekranın hemen solunda yer alan “Renkler” seçeneğine tıklayın.
  • “Renginizi Seçin” bölümü varsayılan olarak “açık” gelmektedir. Bu seçeneği tıklayın ve “Koyu” seçeneğini seçin. Menüleriniz otomatikman siyah renk olacaktır.


“Özel” bölümünü seçerseniz, “Varsayılan Windows Modu” ve “Varsayılan Uygulama Modu” seçenekleri aktif olur.  Windows Modunu aktif ederseniz araç çubukları koyu renkli olur. Diğer pencere ekranları açık renkli olur. Uygulama Modu aktif ederseniz tam tersi pencere içi görünümler koyu mod olur. Tercihinize göre yapılandırabilirsiniz.

Windows 10 da aktif ettiğiniz karanlık modu beğenmediyseniz ve eski haline dönmek istiyorsanız, yukarıdaki sıralamayı takip ederek “Renginizi Seçin” bölümünü “açık” konuma getirmeniz gerekmektedir. Böylece Windows 10’un karanlık modu kapalı olacak ve menüler açık renkli olacaktır.

Karanlık Mod Konulu Diğer Yazılar;

WhatsApp uygulamasının Karanlık mod nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek isterseniz BURAYI

Instagram Uygulamasını Karanlık mod nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linklerine ulaşıp ilgili blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

Windos 10 Gece Modu Videolu Anlatım:

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *