«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Getirilir?

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Getirilir?

Windows 10 masaüstü simgelerini etkinleştirmek. Windows 10 kurduğunuzda yada yeni bir Windows 10 işletim sistemli bilgisayar aldığınızda varsayılan olarak masaüstü simgeleri ekranda olmayabilir. Çalışmalarınızda kolaylık olması açısından bilgisayarım simgesi, geri dönüşüm kutusu simgesi, kullanıcı dosyaları ve denetim masası simgesini ekrana getirebilirsiniz. Böylece denetim masasına ulaşmak istediğinizde menüler içinde gezinmeden masaüstünde direk ulaşabilirsiniz, veya belgelerim içine ulaşmak istediğinizde yine masaüstünde yer alan belgelerim ikonundan hızlı ulaşabilirsiniz. Veya daha önceleri bilgisayarın simgesi, belgelerim simgesi varsa ve kaybolmuşsa aşağıdaki sıralamayı takip edip tekrar masaüstüne getirebilirsiniz.

Windows 10 Masaüstü İkonlarını Göstermek

  • Windows 10 Arama (klavyeden Win+s tuşu) ekranına ayarlar yazın.
  • Karşınıza gelen ekranın hemen solunda “Temalar” yazısına tıklayın. Diğer bir ulaşma yöntemi de masaüstünde mouse sağ tuşa basıp açılan ekranda “kişiselleştir” yazısına tıklayın.
  • Ekranın sağında yer alan “Masaüstü simge ayarları” yazısına tıklayın.

  • “Masaüstü Simge ayarları” altında yer alan gözükmesini istediğiniz, bilgisayarım, denetim masası, kullanıcı dosyaları seçeneklerinin yanında bulunan boş kutu içeriklerini işaretleyiniz ve “uygula + tamam” seçeneklerine tıklayınız. Seçtiğiniz ikonlar bilgisayar masaüstüne gelecektir.


Eğer bunları kaldırmak isterseniz yukarıda ki sıralamayı takip edip ilgili ekrana gelerek seçtiğiniz kutucukları kaldırıp “tamam” tıklamanız yeterlidir.

Windows 10 kategorisi içinde yer alan ve bir diğer makalemiz olan, Windows 10 odaklanma yardımı özelliğinin ne olduğunu, nasıl ayarlandığını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkini tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *