«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 11 Görev Çubuğu Sol Tarafa Hizalama

Windows 11 Görev Çubuğu Sol Tarafa Hizalama

Windows 11 görev çubuğu sola alma nasıl yapılır? Windows 11 işletim sisteminde görev çubuğu varsayılan olarak orta kısımda gelmektedir. Diğer işletim sistemi alışkanlıklarınızdan dolayı görev çubuğunu eskisi gibi Sol tarafa hizalayabilirsiniz. Ayrıca Windows 11’in sunmuş olduğu Kişiselleştirme ayarları sayesinde, görev çubuğu ile ilgili bir çok yapılandırmada yapabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Windows 11 Görev Çubuğu Sol Tarafa Almak

1- Görev çubuğunun üzerine Mouse ile boş bir bölümüne gelin ve sağ tuşa basın. Çıkan seçenekte “Görev Çubuğu Ayarları” yazısına tıklayın. (Aynı ekrana arama bölümüne yazıp ta ulaşabilirsiniz.)

2- Ekranın hemen solunda yer alan “Kişiselleştirme” yazısına tıklayın. Sayfanın biraz aşağısına inin ve “Görev Çubuğu” yazısına tıklayın.

windows 11 görev çubuğu kişiselleştirme ayarları
görev çubuğu kişiselleştirme ayarları

3- Burada Görev çubuğu ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Örneğin; görev çubuğu simgelerinin gözüküp gözükmemesini ayarlayabilirsiniz. Bizim konu başlığımız Görev çubuğunu Sola kaydırmak olduğu için “Görev Çubuğu Davranışları” yazısına tıklayıp giriş yapınız.

Windows 11 görev çubuğu hizalama ekranı
görev çubuğu hizalama ekranı

Önerilen yazı; Windows 11 işletim sisteminde DNS adreslerinin nasıl değiştirildiğini öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayın.

4- Görev çubuğu Hizalama bölümünde “Sol” seçeneğini seçtiğinizde görev çubuğunuz sola hizalanacaktır. Aynı ayarları takip ederek eski haline yani ortada olması için Ortalama seçebilirsiniz.

Görev Çubuğu Sola Hizalama Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *