«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Word Çıktısında Arka Plan Rengi Nasıl Çıkartılır?

Word Çıktısında Arka Plan Rengi Nasıl Çıkartılır?

Word Çıktısında Arka Plan Rengi Nasıl Çıkartılır? Microsoft Word kelime işlemci Office uygulamasında Word sayfasının arka planını rengini Tasarım – Sayfa Rengi bölümünden istediniz renk seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Ancak bu şekilde hazırladığınız Word sayfasında yazıcınızdan çıktı aldığınızda varsayılan olarak çıktınız beyaz yani sizin oluşturduğunuz renk çıkmayacaktır. Word sayasını yazıcıdan çıktı alırken oluşturduğunuz arka plan sayfa renginin de çıkmasını istiyorsanız Word seçeneklerinde basit bir ayar yapmamız gerekmektedir.

Yazı Çıktısında Word Arka Plan Rengi Çıkartmak

  • Word sayfanızı açın ve sol üst köşede bulunan Dosya – Seçenekler bölümüne tıklayın. Ben bu örnek çalışmayı Office 2016 üzerinden yapıyorum ama bu ayar dosyası Microsoft Office bütün sürümlerde aynı yöntemdedir.
  • Karşınıza Word seçenekleri ekranı gelecek. Bu ekranda bulunan “Görüntüleme” menüsüne tıklayın.

  • Karşınıza gelen seçenekler içinde Word “Arka plan renklerini ve resimlerini yazdır” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bu seçenek aktif olduktan sonra Word sayfanızın arka plan rengini hatta eklediyseniz filigran yazısı yazıcı çıktılarınızda gözükecektir.

Microsoft Office kategorisinde yer alan Word yazı içeriğinde Kırmızı Çizgileri kaldırmak içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz. Bu makale ile Word dosyası için yazı denetimini devre dışı bırakmayı öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *