«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Word Belgesinde Boş Sayfa Nasıl Silinir?

Word Belgesinde Boş Sayfa Nasıl Silinir?

Microsoft Word Belgesinde Boş Sayfa Nasıl Silinir? Tez çalışması gibi , kitap yazmak gibi kısaca çok sayfalı Word belgesi hazırlarken, çalışmalarınızı düzenleme işleminde fazladan sonraki sayfa, çift sayfalar eklendiğinde birden fazla boş Word sayfası içeriğinizde oluşmuş olabilir. Eğer bir kaç sayfalık Word içeriğiniz varsa ve silmek istediğiniz sayfa 1 adet ise, en temel çözüm; istenmeyen boş sayfaya giderek sayfanın altına tıklayın ve sayfa kaldırılıncaya kadar geri al tuşuna basın.

Ancak Word sayfa içeriğiniz çok ise ve silmek istediğiniz Word sayfası birden fazla ise, yukarıda açıkladığım temel yöntem kullanışlı olmayacaktır. Silmeye kalktığınızda sayfaların kaymasına yada o sayfanın silinmemesiyle karşılaşacaksınız. Bu gibi durumda sayfa silme işlemi için yine Word menüsünde yer alan paragraf düzenleme biçim menüsünden faydalanacağız. Birden fazla oluşmuş olan gereksiz, boş Word sayfaları nasıl silinir? bakalım.

Yazı İçeriği:

Boş Word Sayfasını Silmek

  • Boş olan Word sayfasını silmek istediğiniz Word belgesini açın.
  • Boş Word içeriklerini yada silmek istediğimiz sayfaları daha iyi bir şekilde görüntülemek için, üst menüden “Görünüm” seçeneğine tıklayıp “Gezinti Bölgesi” seçeneğini işaretleyin.

  • “Giriş” menüsüne tıklayın.
  • Altında açılan menülerden “Paragraf biçimlendirme işareti” simgesine tıklayın.
  • Word içeriğinizde ki bütün sayfalar “Bölüm sonu sonraki sayfa” şeklinde otomatik tanımlanacaktır

  • Geriye gezinti sayfaları altında yer alan (örneğin sayfa 2) yani silmek istediğiniz sayfayı seçerek klavyeden “Delete” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

“Paragraf biçimlendirme işareti” simgesini Word içeriğinizden kaldırmak isterseniz, Giriş -> Paragraf Biçimlendirme Simgesi bölümüne gelerek tekrar tıklayıp pasif duruma getirebilirsiniz. Birden çok sayfalı Word içeriğinde silmek istediğiniz boş Word içeriğini yada gereksiz gördüğünüz başka bir sayfayı Word Biçimlendirme işlemi ile kolay şekilde halledebilirsiniz.

Microsoft Office kategorisinde yer alan, Word Sayfa Kenar Boşluklarını Ayarlamak içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Word Boş Sayfa Silme Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *