«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Word Belgesinde Detaylı Sözcük Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Word Belgesinde Detaylı Sözcük Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Word Belgesinde karakter sayısını, paragraf sayısını, satır sayısını ve toplam sayfa sayısını detaylı gösterme. Microsoft’un Kelime işlemcisi Word’de varsayılan olarak sözcük sayısı, siz yazı yazarken Word sayfasının hemen sol alt köşesinde online olarak göstermektedir. Buna ek olarak Word belge içeriğinde, kaç kelime yazdığını, yazının satır sayısı, kaç sayfadan oluştuğunu, yazının kaç paragraf olduğu, gibi bilgileri de ihtiyacınız varsa, Word belge içeriğinizde basit bir ayarla görebilirsiniz. Ayrıca Word belgesinde bütün belge haricinde sadece seçtiğin alan ile ilgili sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

Word İçeriğinde Detaylı Sözcük Sayısı Öğrenme

  • Kelime sayısı öğrenmeniz gereken Word dosyanızı açınız.
  • Açılan Word belgesinin hemen üstünde yer alan “Gözden Geçir” menüsüne tıklayın
  • Açılan alt ekrandan, Word “Sözcük Sayısı” menüsüne tıklayın.


Örnek görsel çalışmada göründüğü gibi Word içeriğimizde ki sayfa, sözcük, karakter, paragraf, satır sayılarını detaylı bir biçimde karşıma getirmektedir. Word içeriğinizde herhangi bir yeri seçmeden “Sözcük sayısı” menüsüne tıkladığınızda bütün Word içeriğindeki veriler karşınıza gelir.

Önerilen İçerik Word belgesinde üstlü ve altlı sayısal verilerin nasıl yazıldığını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresini tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Siz sadece belirli bir yerin sözcük sayısını almak istiyorsanız. Mouse ile sadece o bölümü seçip menüden “Sözcük sayısı” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Uzun bir Word içeriği dosyası oluşturduysanız ve sayısal içeriğini merak ediyorsanız bu şekilde Sayfa adetini, Sözcük, paragraf, satır sayılarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *