«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Word Yazısında Kırmızı Çizgileri Kaldırma Nasıl Yapılır?

Word Yazısında Kırmızı Çizgileri Kaldırma Nasıl Yapılır?

Word Dosyasında kırmızı çizgileri kaldırmak. Microsoft Word belgesinde varsayılan olarak açık gelen “Yazarken yazımı Denetle” ve “Yazarken Dilbilgisi Hatalarını İşaretle” seçeneğinin açık gelmesinden dolayı Word’de yazdığınız yazılarda altı kırmızı çizgili olarak gelmektedir. Aslında bu sorun değil aksine kullanışlı bir Microsoft Word özelliğidir. Aşağıda ki örnek resimde gördüğünüz gibi altı çizgili yazıların Türkçe karakter sorunu olduğunu, yazım hataları olduğunu veya kullandığınız dil desteğinden dolayı kelimelerin sözlükte bulunmamasından dolayı düzeltmeniz gerektiğini vurgulamaktadır. Bu özellik yazım işleminde, okuma işleminde dikkatimi dağıtıyor diyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakmak Word ayarlarında oldukça kolaydır.

Word Yazı Denetimini Kapatmak:

  • Word belgenizi açın.
  • Ekranın sol üst köşesinde “Dosya” menüsüne tıklayın.
  • Yine Ekranın sol alt köşesinde “Seçenekler” menüsüne tıklayın.

Karşınıza Word seçenekleri ekranı gelecek. Bu ekranda; “Yazım denetleme” menüsüne tıklayın, “Word içinde yazımı ve Dilbilgisini düzenlerken” seçeneklerin altında yer alan,

  • Yazarken Yazımı denetle.
  • Yazarken Dilbilgisi Hatalarını işaretle.

Seçeneklerin işaretlerini kaldırın. Artık Word içindeki yazıların altında kırımızı çizgiler gözükmeyecektir. Bu özelliğin eski haline dönmek isterseniz bu seçenekleri işaretlemeniz yeterlidir. Bu çalışma Microsoft Office Word 2013,2016,2019,2010 sürümleri için aynı şekilde geçerlidir. Bu işlemin nasıl yapıldığını isterseniz videolu anlatım kısmından da izleyebilirsiniz.

Mobil kategorisinde yer alan bir diğer makalemiz olan, Facebook Arama Geçmişini Silmek içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Kırmızı Çizgi Kaldırma Videolu anlatım

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *