«
 1. Anasayfa
 2. Wordpress
 3. Wordpress Admin Şifresi Nasıl Resetlenir?

Wordpress Admin Şifresi Nasıl Resetlenir?

İnsanlık hali Wordpres giriş admin şifresini unutabilirsiniz. Peki Unuttuğumuz şifreyi nasıl resetleyip Wordpress admin paneline girebiliriz? Admin şifresi sıfırlamak için uygulayabileceğiniz 2 yöntem vardır. Bunlardan birisi, eğer #Wordpress kurarken (ki mail adresini hatırlamıyorsanız veya kullandığınız hosting php mail gönderme hizmeti yapılandırılmamış ise) Cpanel üzerinden resetlemek, diğeri ise en hızlı yöntem (wordpress kurulumda kayıtlı mail adresinizi hatırlıyorsanız ve hosting php mail gönderimi yapıyorsa) “Parolamı unuttum” linkini kullanarak resetlemektir.

Yazı İçeriği:

1- Cpanel Üzerinden Admin Şifresi Resetlemek

Wordpress kullanıcı bilgilerini oluşturduğunuz veri tabanında saklar. Kullanmış olduğunuz hosting Cpanel ekranına bağlanarak şifreyi resetleyebilirsiniz. Bunun için;

 • Kullanmış olduğunuz hosting firmanızın Cpanel ekranına giriş yapınız.
 • VERİTABANLARI bölümünde bulunan “PhpMyAdmin” ikonuna tıklayınız.
 • Ekranın Solunda veri tabanı adınız gözükecek onu tıklıyorsunuz.

 • Açılan Tablo sayfasında “wp_users” tablosuna tıklayınız. Burada dikkat etmeniz gereken Wordpress kurulumu sırasında tablo ön eki eklenmiş ise wp_user tablonuzun adı eklenen ön eke göre farklı olabilir. Sizler kurulum sırasında farklı bir isim verdiyseniz o gözükecektir. Herhangi bir değişiklik yapmadıysanız standart olarak “wp_users” dir.
 • Sayfa sağ bölümünde kullanıcı adları listelenecektir. Şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcı satırında “Düzenle” yazısına tıklayınız.

 • “User_pass” sütununda, işlev bölümünü MD5 olarak seçiniz.
 • “Değer” bölümüne de yeni şifrenizi yazabilirsiniz.
 • Bu işlemlerden sonra ekranın sağ alt köşesinde ki “Git” butonuna tıklıyorsunuz.


Şifrenizi WordPress admin şifrenizi başarıyla değiştirdiniz. Yeni şifrenizle Wordpress admin panelinden girebilirsiniz.

2. Parolamı Unuttum Kullanarak WP Admin Şifresi Sıfırlama

Wordpress kurulum aşamasında eklediğiniz mail adresini yazarak parola sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz. Kurulum aşamasında eklediğiniz mail adresini hatırlıyorsanız ve aktif olarak bu mail adresini kullanıyorsanız Wordpress için en hızlı şifre resetleme yöntemidir. Ancak mail adresini hatırlamıyor yada kullanmıyorsanız ve kullandığınız hosting paketinde (düşük bir ihtimalde olsa) PHP mail göndermiyorsa bu ekranı kullanamazsınız. ilk sırada belirttiğimiz Cpanelden şifre resetleme yöntemi işlemini yapabilirsiniz.

Kurulum aşamasında kullanılan mail adresini yazdıktan sonra, Kısa süre sonra yeni parola oluşturmanız için kullanacağınız linkin bulunduğu bir mail alacaksınız. Bu maildeki linke tıklayın veya kopyalayıp kullandığınız web tarayıcısının adres satırına yapıştırıp enter tuşuna basın. İsterseniz bu parola ile devam edebilir veya kendinizde buradan yeni parola oluşturabilirsiniz.

Şifre konulu İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları;

Bilgisayarınızın açılış şifresini unuttuysanız nasıl resetlenceğini öğrenmek için BURAYA

Microsoft Outlook açılışına nasıl şifre koyacağınızı öğrenmek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *