«
  1. Anasayfa
  2. Wordpress
  3. Wordpress İçin Max Input Vars Değeri Nasıl Değiştirilir?

Wordpress İçin Max Input Vars Değeri Nasıl Değiştirilir?

Wordpress İçin Max Input Vars Değeri Nasıl Değiştirilir?. 09Kullanmış olduğunuz hosting paketinde sunulan ayarlar varsayılan değerlerde kalmış olabilir. Bu değerler standart bir scriptin çalışmasına göre kabul edilen değerlerdir. Gelişen yazılım teknolojisi wordpress’in güçlü güncelleme alt yapısı, wordpress eklentilerinin uyumu yeni sürümleri, kullanmış olduğunuz gelişmiş özellikli wordpress temalarının daha uyumlu bir şekilde çalışması için bu değerleri kullandığınız scriptlere göre uyarlama gerekebilir.

Yazı İçeriği:

Php Max Input Vars Nedir?

Bunlardan biriside PHP Max Input Vars değeridir. Bu değer, web sitenizde kaç değişken kullanılabilecek limiti göstermektedir. wordpress scripti için kabul edilen değer oranı “3000” dir. Bu değerin altında olmak, web site performansı, eklentilerin yeni versiyonları veya daha gelişmiş özellikli tasarlanmış ücretli tema kullanımında bazı sorunlar yaratabilir.

Php Max Input Vars Değeri Nasıl Değiştirilir?

Kullanmış olduğunuz hosting firmasının Cpanel’in giriş yapıp, bu değeri değiştirebilirsiniz. Örneğin benim kullandığım hosting paketinde bu değer varsayılan olarak “1000” yazmaktadır. Ben kendi sitem üzerinde ki örnek ile nasıl yapıldığınız göstereceğim.

  • Cpanelden hosting panelinize giriş yapıyorsunuz.
  • “Yazılım” bölümünü bulup bu kategorisi içinde olan “MultiPHP INI Düzenleyicisi” düzenleyici sekmesine tıklıyorsunuz.
  • Bir konum seçin kısmında değeri değiştireceğiniz web sitenizi seçiyorsunuz. Ben hem sitelerde hem de “Home Directory” kısmını da yapıyorum.

  • Karşınıza gelen yeni pencereden “max_input_vars” bölümü karşısında tavsiye edilen değer olarak “3000” rakamında az ise burayı değiştirip kayıt edip çıkabilirsiniz. Wordpres script için çalışma anı yapılandırması daha stabil bir kullanım sunacaktır.

Program kategorisinde yer alan, Winrar Programıyla Klasöre şifre koymak nasıl yapılır? içerikli blog yazımız ilginizi çekebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *