«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Xiaomi 850 ile Başlayan Numaraları Otomatik Engelleme

Xiaomi 850 ile Başlayan Numaraları Otomatik Engelleme

Xiaomi telefonlarda 850 ile Başlayan Numaraları Otomatik Engelleme nasıl yapılır? 0850 numara engelleme belki de çoğu Xiaomi telefon kullanıcısının bilmediği bir konudur. Bildiğiniz gibi 850 nolu uzantılı gelen aramayı engelleseniz bile, başında yine 850 olan başka uzantılı bir arama gelmeye devam etmektedir. Bu gelen aramalar çoğunlukla, pazarlamacıların kullandığı, hatta dolandırıcılarında kullandığı bir numara yöntemidir. Çağrıyı açtığınızda genelde içerik olarak “İnternetsiz ev kalmasın, Turk telekom altyapılı sınırsız internet…” şeklinde başlayan konuşma içerikli aramalardır. Başka model Android telefon kullanıcıları ve İOS İphone kullanıcıları bunu marketten indirdikleri uygulamalar ile yapmaktadır. Başka bir uygulamaya gerek kalmadan, Xiaomi telefon kullanıcıları, 850 ile başlayan bütün numaraları otomatik engelleyebilirler. Hatta bu yöntem ile şehir yada ülke kodlarını ekleyip o kod üzerinden gelen aramaları da engelleyebilirsiniz. Yazı sonunda Xiaomi telefon kullanmayanlar için Android ve İOS numara engelleme uygulamalarınıda ekleyeceğim.

Xiaomi Telefonlarda 850 Numaraları Engellemek

Burada anlatılan konu, Xiaomi’nin Redmi note 8 ve MIUI 12,5 versiyonu üzerinden anlatılmıştır. MIUI’nun daha alt versiyonlarda ve farklı model Xiaomi telefonlarda ekran girişleri farklı olabilir. Ancak Xiaomi’nin bütün MIUI versiyonlarında bu özellik vardır ve yöntem olarak aynı menüde yer almaktadır.

  1. Xiaomi telefonunuzdan arama bölümüne tıklayın.
  2. Ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alt üç nokta simgesine dokunun.
  3. Açılan ekranında “Ayarlar” yazısına dokunun.
  4. Karşınıza gelen yeni sayfada “Engellenen Numaralar” yazısına dokunun.

Burada varsa daha önce engellediğiniz telefon numaraları gözükecektir. Bu aşama da bizim yapmamız gereken “Numara Ekle” yazısına tıklayıp ekleme yapacağız. Butona tıkladığımızda “Şu numaradan gelen aramaları ve kısa mesajları engelle” ekranı gelecek buraya şu şekilde yazıyoruz; 850* engelle yazısına tıklıyoruz ve çıkıyoruz.

Artık engelli listemizde 0850* şeklinde bir numara eklenecek. Buradaki “*” yıldız işaretinin anlamı 850’nin sonrasına hangi rakam gelirse gelsin otomatik engellenecek anlamındadır.

Önerilen İçerik; Xiaomi telefonlarda, çağrı geldiğinde Flash Bildirim ışığının nasıl açıldığını öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayıp ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Xiaomi telefon kullanmayanlar için önereceğim Android ve İOS uygulamalarını bağlantı adreslerine tıklayıp telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu uygulamaları kendim kullanıp test etmedim, ancak çevremde kullananlar olduğu için ve sağlam çalıştığı için tavsiye ettiğim uygulamalardır.  Iphone kullanıcıları için 850 numaraları engelleme uygulaması; Simple Call Blocker Android telefon kullanıcıları için 850 numaraları engelleme uygulaması; Numara ve SMS mesaj engelleme telefonunuza indirip yapılandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *