«
  1. Anasayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Xiaomi Redmi Note telefonlarında ekran görüntüsü almak. Ekran görüntüsünün 4 farklı şekilde, herhangi bir uygulama kullanmadan, telefonun kendi özelliklerini kullanarak Ekran Görüntüsünü alabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Xiaomi Telefon Ekran Görüntüsü Almak

Yöntem 1 – Tuşları Kullanarak Ekran Görüntüsü Almak

Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntüyü ekrana getirin. Güç Tuşuna ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basın ve 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınıp galerinize kayıt edilecektir.

Yöntem 2 – Hızlı Menü ile Görüntü Almak

Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefonun özelliklerinden birisi olan Screenshot (Ekran resmi) özelliğini kullanarak ta alabilirsiniz. Ekran görüntüsü alınacak nesneyi ekranda açın. Parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın ve açılan bildirim alanı menüsünden Screenshot (Ekran resmi) tıkladığınızda ekrandaki görüntü galeriye kayıt edilecektir.

Yöntem 3 – Hızlı Top Menüsü ile Görüntü Almak

Yine Redmi Note 9 Pro telefonun özelliklerinden birisi olan Quick Ball (Hızlı Top) menüsünü kullanıp ta ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Quick Ball (Hızlı Top) açık yani aktif olması gerekmektedir. Bunun için;

Ayarlar > Ek Ayarlar (additional settings) > Hızlı Top (Quick Ball) yolunu izleyip Hızlı Top özelliğini aktif hale getirirseniz ekranınızın sağ tarafında bir top belirecektir. Bu topa dokunup açılan menüden makas işareti olan Screenshot (Ekran resmi) simgesine dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yöntem 4 – Üç Parmakla Kaydırma Hareketi ile Görüntü Almak

Xiaomi Redmi Note 9 Pro telefonlara özgü olan bu özelliği önce aktif etmeniz gerekir. Ayrıca bu özellik bütün Xiaomi Redmi telefon serilerinde kullanılmaktadır. 3 Parmak özelliği nasıl aktif edilir;

Redmi Note 9 Pro Telefonun “Ayarlar” bölümüne girin. ekranının aşağı kısmında bulunan “Ek Ayarlar” bölümüne dokunun. “Tuş ve hareket kısayolları” seçeneğine dokunun. “Ekran görüntüsü kaydet” seçeneğine dokunun. Açılan ekranda “3 parmakla aşağı kaydır” seçeneğine dokunarak bu özelliği aktif hale getirin.

Özelliğiniz aktif olduktan sonra, Ekran görüntüsü alınacak olan nesneyi ekrana getirin. İşaret, orta ve yüzük parmaklarınızı ekranın yukarıdan aşağıya doğru kaydırın. Ekrandaki nesnenin görüntüsü alınarak otomatik olarak galerilerinize kayıt edilecektir.

Telefon kategorisinde yer alan Xiaomi Telefonlarda Fotoğraf Üzerine İsim yazmak içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *