«
  1. Anasayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Telefon Çalarken Flash Bildirim Işığı Nasıl Açılır?

Xiaomi Telefon Çalarken Flash Bildirim Işığı Nasıl Açılır?

Xiaomi Telefon Çalarken Flash Yanması Nasıl Yapılır? Akıllı telefon üreticileri, ürünlerinde farkındalık sunmak için çeşitli özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerinden biriside telefon çalarken yanıp sönen LED Flash ışığıdır. Bildiğiniz gibi telefonlarda Flash ışığı özellikle ışığın yetersiz olduğu, yada gece çekimlerinde telefon kamerasında kullanılan Flash ışığıdır. Varsayılan olarak kapalı gelen Flash ışığı yanmasını telefon ayarlarınızdan isteğe bağlı açıp kapatabilirsiniz. Telefon çalarken Flash ışığı kullanma isteğimiz, telefon sessizdeyken yanan ışık sayesinde bulunabilir olması yada arama  geldiğinde çalmanın yanı sıra telefon Flash ışığının yanıp sönmesi daha havalı bir görünüm :) olmasını da isteyebilirsiniz.

Xiaomi bir çok akıllı telefon modelinde LED bildirim ışığı aktif etme özelliğini sağlamaktadır. Burada anlatılan konu Xiaomi MIUI 12 sürümü ve üstü için geçerlidir. Alt versiyonlarda farklı ekranlar gösterebilir.

Xiaomi LED Flash Işığını aktif Etmek

Xiaomi telefonun gelen arama ayarı altında yapacağımız işlem ile Telefon çaldığında LED ışığının yanıp sönmesini aktif edeceğiz. Çaldığında LED ışığının yanmasını istemiyorsanız yine aynı ekranda seçeneği kapalı konuma getirebilirsiniz.

  • Xiaomi Telefonun “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Biraz aşağı inin ve “Uygulamalar” bölümüne girin.
  • Karşınıza gelen yeni ekrandan “Sistem Uygulama Ayarları” bölümüne girin.
  • “Çağrı Ayarları” yazısına dokunun.

  • “Gelen Arama Ayarları” bölümüne girin
  • “Telefon Çaldığında Yakıp Söndür” seçeneğini aktif edin.

Xiaomi bir çok telefonunda LED ışık yanma özelliğini sunmaktadır. Xiaomi MIUI sürümüne göre ekranları bulmak ve aktif etmek farklılık gösterebilir. Burada ki işlemler en güzel MIUI 12 sürümü ve üzerinde anlatılmıştır. Aynı yöntemleri takip ederek, arama gelirken Led ışığı seçeneğini kapatabilirsiniz. Ayrıca Çağrı ayarları altında, Çağrı yönlendirme, arama bekletme gibi özellikleri de başka ayarları da değiştirebilirsiniz.

Telefon kategorisinde yer alan, Telefondan Bilgisayara ve Bilgisayardan Telefona nasıl kablosuz dosya aktarımı yapıldığını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *