«
  1. Anasayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Telefon İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xiaomi Telefon İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xiaomi Telefonda İnternet Paylaşımını açmak nasıl yapılır? Özellikle Wifi olmayan yerlerde, telefonunuzun mobil internetini paylaşıma açarak yanınızdakiler ile birlikte ortaklaşa kullanabileceğiniz bir hotspot özelliğidir. Paylaşıma açılan internet, bilgisayarınızda, başka telefonlarda veya tablet üzerinden girilerek ortaklaşa kullanılabilir.

Xiaomi telefonunuzda oluşturduğunuz paylaşım ismi ve şifresi sayesinde istediğiniz zaman paylaşıma açabilir ve kapatabilirsiniz. İlk ayarları oluşturduktan sonra size sadece paylaşımı açmak / kapatmak kalır. Burada anlatılan görsel işlemler #Xiaomi MIUI sürüm 12 ve üstü versiyonda anlatılmıştır. alt versiyonlarda ekranlar farklılık gösterebilir.

Xiaomi Telefon İnternet Paylaşım Ayarları

Xiaomi telefonunuz  ilk önce yapacağımız işlem, paylaşım adı belirlemek ve güvenlik için bir internet paylaşım şifresi oluşturmak.

  • Xiaomi Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriniz.
  • “Kişisel Bağlantı Noktası” yazısına dokununuz.
  • “İnternet paylaşım Ayarları” yazısına dokunun.

  • SSID yazan yere paylaşımda gözükecek WİFİ adını yazınız ve Şifre kısmına İnternet paylaşımı için bir şifre oluşturunuz.

  • Telefon internetinizi paylaştırmak için artık yapmanız gereken, aynı ekranda yer alan “İnternet Paylaşımı” yazısı yanında ki butonu aktif etmek olacaktır. Aynı şekilde bu butonu kapatarak hot spot paylaşımınızı da kapatmış olursunuz.

Aynı ekranda yer alan ve isteğe bağlı yapılacak bir güvenlik ayarı olan “SSID’sini Gizle” bölümüne değinmek istiyorum. Bu ayarı aktif ederseniz, çevrenizdeki kişiler, internet paylaşım adını göremezler. Siz başkasına internetinizden bağlayacaksanız eğer, kişinin telefonundan Wifi ekranında yer alan “Ağ Ekle” butonuna tıklayıp ekleyeceksiniz. Bu özellik isteğe bağlı bir güvenlik ayarıdır.

Ayrıca Xiaomi telefonlarda Operatör adı nasıl değiştirilir? öğrenmek isterseniz ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *