«
  1. Anasayfa
  2. Telefon
  3. Xiaomi Telefonlarda Operatör Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Xiaomi Telefonlarda Operatör Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? Xiaomi kullanıcılarına sunduğu #telefon kişiselleştirme özelliklerinden biriside operatör adlarını istediğiniz gibi düzenleme imkanınız olmasıdır. Özellikle bazı çift sim kartlı Xiaomi telefonlarında, bu operatör adlarını düzenleme kullanım açısından da pratik olmaktadır. Durum çubuğu Ekranda gözüken Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi operatör isimleri yerine, istediğiniz isimi ve ya simgeyi ekleyebilirsiniz. Xiaomi telefonlarda GSM servis sağlayıcı adlarını SIM bilgisi düzenleme ekranından nasıl değiştiririz bakalım.

Xiaomi Operatör İsimlerini Değiştirme

Xiaomi model akıllı telefonlarınızda aşağıdaki sıralamayı takip ederek otomatik olarak yazılan operatör isimlerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Burada anlatılan konu Xiaomi’nin MIUI 12 yazılım sürümü üzerinden anlatılmıştır. Daha alt sürümlerde farklı ekranlar olabilir.

  • Xiaomi Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “SIM kartlar ve Mobil Ağlar” yazısına dokunun.
  • Adını değiştirmek istediğiniz Operatöre dokunun.

  • Karşınıza gelen yeni ekranda “SIM kart adını düzenle” yazısına dokunun. Buraya istediğiniz gibi düzenleyin. Klavyeden Emoji simgelerde ekleyebilirsiniz.


Telefonunuzu yeniden başlattıktan bir kaç saat / dakika sonra gözüken operatör ismi kendi yazdığınız şekilde gözükecektir. İsterseniz bu ekranı boş bırakıp hiç bir şeyde gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar kategorisinde yer alan, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 Nasıl İndirilir ve Kurulur? içerikli blog yazımızda ilginizi çekebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *